Manisa'nın Turgutlu ilçesinde kuvvetli yağış sonrası toprak kayması yaşandı. Olay sonrası jandarma ekipleri tarafından yapılan devriye sırasında, Roma dönemi mezarına ait insan kemikleri bulundu.

İNSAN KEMİKLERİ BULUNDU
Manisa
'nın Turgutlu ilçesi Akçapınar Mahallesinde bugün saat 15.00 sıralarında icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında, su deposu mevkiinde bulunan orman yolunda yağmur sularının etkisi toprak kayması sonucu insan kemiklerinin ortaya çıktığı tespit edildi. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Manisa Müze Müdürlüğünden gelen ekibin yapmış olduğu incelemede Roma Dönemine ait mezar olduğu ve insan kemiklerinin bu mezara ait olduğu kanaatine varıldı. Olay yerinde bulunan 4 adet kemik parçası Manisa Müze Müdürlüğü görevlisine teslim edilirken olay yerinin devriyeler ile kontrol altında tutulduğu açıklandı.

Suriye'de tarihi aydınlatacak keşif: 4 bin 500 yıllık melez eşek bulundu Suriye'de tarihi aydınlatacak keşif: 4 bin 500 yıllık melez eşek bulundu Bilim insanları, Suriye’de 4 bin 500 yıllık bir hayvan kalıntısı buldu. Araştırmacılar, muhtemelen savaşta kullanılmak üzere yetiştirilen bir eşek melezi olduğunu açıkladı.

Tam 180 milyon yıllık: Ülke tarihinin en büyük keşiflerinden biri ortaya çıktı Tam 180 milyon yıllık: Ülke tarihinin en büyük keşiflerinden biri ortaya çıktı İngiltere'de 10 metre uzunluğunda ve kafası 1 ton ağırlığında olan 180 milyon senelik deniz canavarı fosili bulundu. Fosilin, İngiltere tarihinin en büyük fosil keşiflerinden biri olduğu belirtildi.