Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Denetimde ceza kesilen taksici, gazetecilere tepki gösterdi: Yürü git başımdan, başlayacağım basınına!

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Taksim, Taksici, Haber

Yaşam Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

İstanbul'da denetimde ceza kesilerek aracı bağlanan taksi şoförü, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösterdi.

Trafik polislerinin, taksicilere yönelik denetimleri devam ediyor. Taksim Meydanı’nda İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik polisleri tarafından ticari taksilere yönelik denetim yapıldı. Yapılan denetimlerde taksimetresini kapatan, kısa mesafe için turistlerden fahiş fiyat isteyen taksi şoförlerine ceza kesildi. Aracı bağlanan bir sürücü, kendisini görüntüleyen gazetecilere sinirlendi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı trafik polisleri tarafından Taksim Meydanı’nda taksicilere yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde araçlar durdurularak taksi şoförlerinin belgelerini inceleyen ekipler, şoförlerin emniyet kemeri, taksimetre açma, yolcu seçip seçmediklerine yönelik kontroller yaptı.

ARACI BAĞLANDI, MUHABİRLERE SİNİRLENDİ 

Yapılan denetimlerde durdurulan bir taksi sürücüsünün müşterisinden Taksim’den Sultanahmet’e gitmek için 300 lira para istediği ortaya çıktı. Ekiplerin incelemesi sonucunda araç sürücüsünün daha önce aldığı şikayetlerden dolayı belediye ruhsatının da iptal edildiği ortaya çıktı. Ekipler aracı bağlarken, taksi sürücüsüne ruhsatsız araç kullanmaktan 4 bin 64 lira ve yükümlülüklere uymamaktan 872 lira ceza kesildi. Aracı bağlanan bir sürücü ise kendisini kameraya çeken muhabire, “Git başımdan, yürü git. Geri zekalı mısın? Başlayacağım basınına” dedi.

3 TAKSİ ŞOFÖRÜNE CEZA KESİLDİ 

Taksimetre açmadan yolcusuyla pazarlık yapan bir başka taksi sürücüsü taksimetre açmadığı gerekçesiyle bin 979 lira para cezası aldı. Ters yoldan dönüş yaptığı belirlenen bir sürücüye ise 436 lira ceza kesildi.

Düzenleyen:  - Yaşam
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...