BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Adım adım zirveye

Ligin en çok gol atanlarından Fenerbahçe ile en çok gol yiyenlerinden Alanyaspor’un randevusu pozisyonu bol bir 90 dakika vadediyordu.
Öyle de oldu. İlk 45 dakikalık bölümde girilen pozisyonların hepsi golle sonuçlansa, takımlar soyunma odasına giderken tabelada 3-3 yazacaktı.
Tabii burada Volkan Demirel’in maçtan önce yaşadığı bağırsak enfeksiyonu rahatsızlığının Fenerbahçe’ye şifa (!) olduğu gerçeğini de görmek lazım.
Kulübede maçı izleyecekken bir anda eldivenleri eline geçiren Carlos Kameni’nin içine kedi kaçmış gibiydi. Kamerunlu kaleci yüzde yüzlük iki net golü önleyerek Fenerbahçe’yi ayakta tuttu.
Ardından Giuilano şık golüyle ve ofsayttaki Fernandao da ağlara giden vuruşuyla, Fenerbahçe’nin maçı koparmasını sağladı.
HHH
Aykut Kocaman’ın ekibi son Başakşehir maçından daha farklı bir anlayışla sahadaydı. Geçen hafta önde baskı ve hızlı oyunla Başakşehir’i liderlik koltuğundan indiren sarı-lacivertlilerde, dün akşam pas oyunuyla sonuca giden bir anlayış hakimdi.
Tabii bu oyun anlayışının değişmesinde, Alanyaspor’un adam eksilten futbolculara sahip olması ve hızlı hücumu düşünmesinin payı büyüktü.
HHH
Hem Aykut Kocaman’da, hem de Fenerbahçe’de son haftalarda ciddi bir değişim yaşanıyor. Sarı-lacivertliler geçen hafta koltuktan indirdiği Başakşehir’den sonra, ciddi biçimde düşme korkusu yaşayan Alanyaspor’u da umduğundan kolay mağlup etti. Şüphesiz bu değişimdeki aslan payı, birçok maçta ağır şekilde eleştirsem de, Aykut Kocaman’ındır.
Rakibe göre oyun anlayışı geliştiren ve takımına taktik disipline harfiyen uygulatan Aykut Kocaman’ın yanı sıra Jose Fernandao, ve sakatlıktan dönen Giuliano de Paula’nın da Fenerbahçe’ye ayrı bir değer kattığını eklemek gerek.

MAÇIN ADAMI: Carlos Kameni

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
600777 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ercan-yildiz/600777.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT