BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Malumun ilamı

Millî eşofmanı giymek için geri sayıma başlamış teknik direktöründen sonra Beşiktaş da dün Kayseri’de bitime 10 hafta kala havluyu attı…
Aslında siyah-beyazlılar, geçen hafta evinde ilk yarısını 3-0 öne geçtiği maçta, üstelik sezonun en kötü takımlarından Fenerbahçe’ye puan kaptırarak zirve yarışında olamayacağını ilan etmişti. Dünkü ise sadece malumun ilamı idi…

İki maçtır önde başlayıp maç kazanamamanın tek bir açıklaması var; o da motivasyon kaybı…
En büyük motivasyon kaybını yaşayan isim de  Şenol Güneş. Şenol Hoca’nın hem sahaya sürdüğü kadrolarda, hem de hamlelerinde ciddi problemler var.
1,89’luk Kravets ve 1,84’lük Umut Bulut’tan oluşan çift forvet karşısında, 1,71’lik Medel’in stoper oynatılması tuhaflığı gibi…
Buna rağmen şansı yaver gitti Şenol Hoca’nın. Chery’nin annesinin hastalığı, Mensah’ın sakatlanması, Umut Bulut’un beceriksizlikleri, Caner’in yaptığı ortanın ağları bulması gibi durumlar yaşanmasa, Beşiktaş 1 puanı bile göremezdi.
Ortada bir hedef kaldı mı bilmiyorum ama bu motivasyonsuzlukla geride bıraktığı 4 yıl içinde Beşiktaş’a büyük başarılar kazandıran Şenol Güneş’in, siyah-beyazlı kulübe artık verebileceği bir şeyin kalmadığı çok aşikârdır.
Artık, Şenol Hoca mı izin ister, yoksa Beşiktaş Yönetimi mi teşekkür eder bilemem ama bu ayrılığın bir an önce gerçekleşmesinin herkes için en iyisi olacağı büyük bir gerçektir.
En azından millî takımımızın 22 ve 25 Mart’ta oynayacağı Arnavutluk ve Moldova maçlarında başında bir teknik adam görmüş oluruz.

MAÇIN ADAMI: Deniz Türüç

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
606841 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ercan-yildiz/606841.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT