BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Zabağa gadar…

Galatasaray’ın serisi bozuldu, önemli 2 puan kaybetti; Sivasspor ise hem yenik duruma düştüğü maçtan puan çıkardı hem de unvanlarını korudu.

¥ Galibiyeti, beraberliği, mağlubiyeti, dolayısıyla puanı aynı iki takımın zirve mücadelesinde atmosfer müthişti.  
¥ Ev sahibi Sivasspor iki apoletle çıkmıştı maça; sezonda oynadığı 24 lig maçının tamamında gol atmış tek takım ve bu sezon sahasında hiç yenilmemiş tek takım olarak…
¥ Doğrusu bu unvanları hak edecek bir konsantrasyonla başladılar maça. Sağlı sollu baskı ile Galatasaray’ı ceza sahasına hapseden bu iştah, golü de getirdi.
¥ Meğer Sivasspor’un ilk yarıda görüp göreceği bu on dakikaymış. Galatasaray atmosfere, sahaya, oyuna çabuk alıştı ve maçı kontrol altına aldı.
¥ Artık söz Donk, Seri, Ömer, Saracchi, Feghouli, Onyekuru, Falcao’nundu. Özellikle hücum bölgesinde Feghouli - Falcao işbirliği maç 1-0’dan 1-2’ye getirdi.
* * *
¥ İkinci devre, ilk yarını kopyası gibi başladı. Sivasspor golü bu kez penaltıdan buldu, kendi plakası olan 58. dakikada…
¥ Yine golden sonra oyun Galatasaray’a geçti. Bu yarını tek farkı, dakikalar tükendikçe Galatasaray’ın galibiyet golü ararken geride boşluklar bırakması ve Sivasspor’un ani ataklarla bu boşlukları kullanması…
¥ Oyun tahterevalliye dönmüştü; top iki kale arasında gidip geliyor, hocalar habire oyuncu değişiklikleri ile maça müdahale ediyordu. Giren çıkan oyunculara bakılırsa, Rıza Hoca puanı tutmak, Fatih Hoca galibiyeti çıkarmak peşindeydi. Şans mı belirleyici olacaktı, beceri mi?
¥ Sonuçta skorun seyrine bakılırsa, Galatasaray’ın serisi bozuldu, önemli 2 puan kaybetti; Sivasspor ise istediğini alan taraf oldu. Yine gol attı, yine sahasında yenilmedi. Yenik duruma düştüğü maçtan puan çıkardı. “Zabağa gadar” kutlayabilirler.

MAÇIN ADAMI: Feghouli

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
612604 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/sadik-soztutan/612604.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT