BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Militan mı dediniz?

Süleyman Özışık
Facebook
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay'ın “Artık rektöründen başçavuşuna, uzman çavuşuna kadar herkes AK Parti militanı” sözleri ile başladı tartışma.
Özgür Özel yaptığı bazı açıklamalarda benzer sözler söyleyerek tartışmayı devam ettirdi.
Hemen ardından CHP'li eski Milletvekili Berhan Şimşek Habertürk'te bu sözleri biraz daha genişleterek, "Valiler de militandır" dedi.
Üzerinden bir hafta geçmeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı. "Bu sözlerden dolayı bize dava açacaklarmış. Açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız" diyerek aynı hakareti daha şiddetli bir şekilde dile getirdi.
Sonra?
Sonra toplumun tüm katmanlarından tepkiler yükselmeye başlayınca sırasıyla çark etmeye başladılar.
Yaptıkları ilk iş, Türk Dil Kurumu'nun sayfasına müracaat etmek oldu.
"Efendim bizim söylediğimizi niye farklı yönlere çekiyorsunuz? Biz, militan kelimesini 'terörist' anlamında kullanmıyoruz. Zaten Türk Dil Kurumu'nun açıklamasına bakarsanız, orada bir düşüncenin, bir görüşün başarı kazanması için savaşan, mücadele eden kimselere militan dendiğini görürsünüz. Biz de bu anlamda kullanıyoruz" dediler.
Tamam...
Eyvallah!
Madem beyefendiler militan kelimesini bu anlamda kullanıyor, o zaman ben de kendilerini bazı konularda militanlık yapmakla suçlayabilirim.
Farz-ı misal...
"YPG terör örgütü değildir. Kendi ülkelerini kurmaya ve korumaya çalışan bir topluluktur. YPG bize saldırmaz" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu "YPG militanı" olarak tanımlayabilirim!
Ya da...
Güneydoğu'yu hendek ve çukur kazmak suretiyle cehennem alanına çeviren PKK'lı teröristlere, "Hendekçi arkadaşlar" dediği için kendisini "PKK militanı" olarak lanse edebilirim.
Veyahut...
"Hapislerde yüz binlerce KHK mağduru var. Biz geldiğimizde hepsini serbest bırakacağız" diyerek FETÖ terör örgütü mensuplarını savunan Kılıçdaroğlu ve kimi CHP'li milletvekillerini, "FETÖ Militanı" olarak görebilirim.
Ayrıca...
CHP'li Veli Ağababa, terörist Ceren Güneş'i Meclis çatısının altına sokmuş, "Bu kızımız çok masumdur" diyerek savunmuştu. Ceren, daha sonra güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada itlaf edilmişti.
Buradan yola çıkarak Veli Ağababa'yı da "PKK militanı" olarak ilan edebilirim.
Terörist cenazelerinden eksik olmayan, YPG'li cenazelerinde gözyaşı döken, teröristleri neden vuruyorsunuz diyerek hezeyanlar içinde bağıran SİHA düşmanı Sezgin Tanrıkulu'nu da şöyle gerine gerine "PKK militanı" saflarına katabilirim.
Zaman gazetesi kapandığında CHP'li vekillerin verdiği desteği ve ortaya koyduğu savunmayı biliyorsunuz. 
Mahmut Tanal mesela...
Zaman'ı savunacağım derken neredeyse TOMA'ya kafa atıyordu. E, böyle bir savunmada bulunan kişiye "FETÖ Militanı" demem ayıp olmaz herhâlde...
Durun, bitmedi daha...
Listeyi biraz uzatmaya kararlıyım...
Savcı Selim Kiraz'ı katleden DHKP'-C'li teröristlere "Tertemiz çocuklar, alınlarından öpüyorum" diyen Kemal Kılıçdaroğlu bu durumda "Terör örgütü DHKP-C militanı" da olmuş oluyor.
Değil mi?
Ama yine de hakkını yemeyeyim.
"DHKP-C militanlığı" konusunda Canan Kaftancıoğlu'nun eline su dökemeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Çünkü Canan Kaftancıoğlu aynı zamanda bir MLKP militanıdır. MLKP'li teröristlere "komutan" diyerek militanlığını tescillemiş biridir. 
Aynı zamanda "Türkiye, Ermenileri katletti" diyerek "Ermeni militanlığı" da yapmaktadır.
Ha...
İşin bir de uluslararası militanlık yönü var tabii...
Yani mesela...
Kemal Kılıçdaroğlu Suriye'de Beşar Esad'ı, Mısır'da Sisi'yi, Libya'da Hafter'i savunduğuna göre kendilerine "Darbecilerin militanı" ya da "Katillerin militanı" dememde de bir sakıncı olmaması gerek...
Ya da...
"Suriye'de ne işimiz var? Libya'da ne işimiz var? Akdeniz'de ne işimiz var?" diyen birini...
"Bizim ülkemizde can güvenliğiniz yok, gelmeyin" diyen birini...
"Gelin bizim ülkemize askerî müdahalede bulunun da bu Erdoğan'dan hep birlikte kurtulalım" diyen birini...
Türkiye'ye karşı Yunan'ı,
Türkiye'ye karşı Rum'u,
Türkiye'ye karşı Alman'ı,
Türkiye'ye karşı Fransız'ı, İngiliz'i savunan ve Amerika'dan demokrasi dilenen birini "Barbar ülkelerin militanı" diye takdim edebilirim.
Bu yakıştırmaları yaptığım için de ayıp etmiş olmam herhâlde!
Çünkü bu kapıyı kendileri açtı ve ben de o kapıdan girdim.
Sözün özü...
CHP'liler devletin valisine, askerine, rektörüne ve diğer bürokratik kesimlerine "Militan" demeye devam ederse...
Benim bu sözlerimi kendilerine söyleyecek milyonlarla karşılaşacaklar.
Bence en akıllısı bu tartışmayı burada noktalamaları. Yoksa bunun altından kalkamayacaklar!
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
617343 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/617343.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT