İngiltere’de hükumet, sağlıklı beslenenleri ödüllendiren bir program üzerinde çalışıyor. Program kapsamında market harcamaları incelenecek ve az kalorili gıda satın alanlarla harcamalarında daha yüksek miktarda meyve ve sebze olanlara, indirimler, bedava alışveriş biletleri ve benzeri teşvikler verilecek.

Bir akıllı telefon uygulamasıyla da insanlar daha fazla egzersiz yapmaya sevk edilecek, spor yapanlar puan kazanacak. İnsanlar bu puanlarla indirimli alışveriş yapabilecek.

OCAK AYINDA BAŞLAYACAK

Daily Telegraph gazetesi, programın ocak ayında başlayacağını bildirdi. Programın arkasında Sir Keith Mills isimli müteşebbis var. Capita ve Serco gibi şirketler de bu konuda sözleşme imzalarken programın yakında pilot bölgelerde uygulamaya geçmesi bekleniyor.

ŞEKER VE TUZA EKSTRA VERGİ

Hükumet, toptan şeker ve tuz satışlarına da ekstra vergi getirmeyi planlıyor. 

İngiltere binlerce temaslı vatandaşını uyardı, izole olun! İngiltere binlerce temaslı vatandaşını uyardı, izole olun! İngiltere'de koronavirüs uygulaması kullanan 600 binden fazla temaslı kişiye kendini izole etmesi için uyarı geldi.

İngiltere'de ciddi sağlık sorunu olan çocuklara Covid aşısı yapılacak İngiltere'de ciddi sağlık sorunu olan çocuklara Covid aşısı yapılacak İngiltere'de koronavirüsle mücadelede dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Ciddi sağlık sorunu olan 12 ila 15 yaş arasındaki çocuklara Covid aşısı yapılacak, işte detaylar...