İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in, yarın yapılacak İngiliz parlamentosunun yeni yasama yılının açılışına 59 yıl sonra ilk kez katılamayacağı, en büyük oğlu Galler Prensi Charles'ın Kraliçe adına konuşmasını okuyacağı bildirildi.

KRALİÇE SAĞLIK SORUNLARI SEBEBİYLE BİRÇOK PROGRAMINI İPTAL ETTİ

Buckingham Sarayından yapılan açıklamada, "Kraliçe, epizodik hareketlilik sorunları yaşamaya devam ediyor ve doktorlarına danışarak, istemeyerek yarın parlamentonun açılışına katılmamaya karar verdi." ifadesi kullanıldı.

Böylelikle Kraliçe, 59 yıl sonra ilk kez parlamentonun yeni yasama yılı açılışına katılmayacak.

96 yaşındaki Kraliçe, sağlık sorunları nedeniyle son zamanlarda halka açık bir dizi programını iptal etmek zorunda kalmıştı.

Kraliçe Elizabeth, tahtta bulunduğu süre boyunca, şimdiye kadar sadece 1959 ve 1963'te hamile olduğu dönemlerde iki kez parlamentonun açılışına katılamamıştı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth 96'ncı yaşını kutluyor! Tahttaki 70'inci yılına özel bebek üretildi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth 96'ncı yaşını kutluyor! Tahttaki 70'inci yılına özel bebek üretildi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 96'ncı yaş günü ve tahttaki 70’inci yılına özel oyuncak bebek üretildi. ABD'li oyuncak firması, Kraliçe'nin 96. yaş günü ve tahttaki 70'inci yılı dolayısıyla İngiliz Kraliçesinin oyuncak bebeğini bugün piyasaya sürdü.

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'ten Covid-19 itirafı: Aşırı korkunç bir deneyimdi İngiltere Kraliçesi Elizabeth'ten Covid-19 itirafı: Aşırı korkunç bir deneyimdi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, koronavirüse yakalandığı döneme ilişkin ilk kez konuştu, kendisini o dönemde çok yorgun ve bitkin hissettiğini belirterek "Bu korkunç bir salgın" dedi.

Kraliçe Elizabeth ticarete girerek kendi deterjan markasını çıkardı Kraliçe Elizabeth ticarete girerek kendi deterjan markasını çıkardı Kraliçe II. Elizabeth, yeni bir bulaşık deterjanı markası çıkardı. Deterjanın üzerinde kraliyet ailesinin Sandringham Malikanesi'nin logosu yer alıyor.

İngiltere’de şok iddia: Kraliçe Elizabeth tekerlekli sandalye kullanıyor İngiltere’de şok iddia: Kraliçe Elizabeth tekerlekli sandalye kullanıyor İngiltere’de kraliyet ailesine yakınlığıyla bilinen televizyon sunucusu Christopher Biggins, Kraliçe Elizabeth’in vaktinin büyük bölümünü tekerlekli sandalyede geçirdiğini iddia etti.