Çeçen lider Kadirov Gazze'ye gitmek isteyen savaşçılarına tepki gösterdi! 'İsrail'e değil Ukrayna'ya gidin'

Rusya'ya bağlılığı ile bilinen Çeçenistan lideri Kadirov, Gazze'ye gitmek isteyen Çeçenlere tepki gösterdi. 'İsrail'e değil Ukrayna'ya gidin' ifadelerini kullandı.

- Güncelleme Tarihi:
Çeçen lider Kadirov Gazze'ye gitmek isteyen savaşçılarına tepki gösterdi! 'İsrail'e değil Ukrayna'ya gidin'
Dünya|Editör: Ahmet Polat

Dünya gözünü Ortadoğu'daki İsrail-Hamas savaşını çevirmişken, kuzeyde Rusya ve Ukrayna savaşı bütün hızıyla sürüyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakınlığıyla bilinen ve Rusya adına Ukrayna'da savaşan Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov kameraların karşısına geçti ve gündemdeki savaşı değerlendirdi.

UKRAYNA'YA GİDİN

Kadirov, Gazze'de İsrail'e karşı savaşmaya gitmek isteyen savaşçılarına tepki gösterdi. Çeçen lider şu ifadeleri kullandı:

"Bazıları 'Bizi İsrail'e gönderin' diyor. Bunun yerine Ukrayna'ya gidin, Orada para, kıyafet, yiyecek ve diğer her şeyi alacaksınız. Ama size oraya gitmenizi söylediğimizde gitmek istemiyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Kadirov'un bu söylemleri sonrası Çeçen lidere tepki yağdı. 

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...