Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Kremlin'den ertelenen Erdoğan-Putin görüşmesi açıklaması: Tarih henüz belirlenmedi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Vladimir Putin, Rusya, Kremlin, Recep Tayyip Erdoğan, Dmitriy Peskov, Haber

Dünya Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Kremlin Sözcüsü Peskov, Putin'in ertelenen Türkiye ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peskov, ziyaret tarihinin henüz belirlenmediğini belirterek, "Ziyaret konusunda mutabık kalındı, hazırlık süreci devam ediyor. Bu ziyareti bekliyoruz" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 12 Şubat'ta gerçekleşmesi beklenen Türkiye ziyareti ertelendi. Kremlin'den Putin'in ziyaretine ilişkin açıklama geldi. 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin'in Türkiye'ye ziyaret tarihiyle ilgili soruları cevapladı. Peskov, "Tarih henüz belirlenmedi. Ziyaret konusunda mutabık kalındı, hazırlık süreci devam ediyor. Bu ziyareti bekliyoruz" dedi.

Peskov, ziyaret tarihinin Rusya'da mart ayında yapılacak devlet başkanı seçimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun çalışma programı dikkate alınarak belirleneceğini kaydederek, "Tarih kesinleştiğinde ortaklarımızla duyuracağız" ifadesini kullandı.

Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'nın yeniden canlandırılması konusuna değinen Peskov, bu anlaşmadaki Rusya ile ilgili kısmın uygulanmadığına dikkati çekerek, "Tahıl anlaşmasının yeniden canlandırılması için şu anda herhangi bir neden yok" şeklinde konuştu.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...