Yardım bekleyen sivilleri vurmuşlardı: İsrail'in kanlı pususunda ölü sayısı artıyor

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Yardım bekleyen sivilleri vurmuşlardı: İsrail'in kanlı pususunda ölü sayısı artıyor

Dünya Haberleri  / Anadolu Ajansı

İsrail'in zorla aç ve susuzluğa mahkum bıraktığı Filistinlileri yardım beklerken vurduğu katliamda acı bilanço artıyor. Tüm dünyanın tepkisini toplayan saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 118'e yükseldi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, 29 Şubat Perşembe günü İsrail'in Gazze kentinin güneyinde Reşid Caddesi'ndeki Nablusi Kavşağı'nda insani yardım bekleyenlere düzenlediği saldırıya ilişkin güncel bilgileri paylaştı.

ÖLÜ SAYISI 118'E YÜKSELDİ

Kudra, Nablusi Kavşağı'ndaki saldırıda yaralanıp kuzeydeki Kemal Advan Hastanesine getirilen bir kişinin hayatını kaybettiğini ve böylelikle söz konusu saldırıda ölenlerin sayısının 116'ya yükseldiğini belirtti.

Tıbbi imkanların yetersiz olması ve durumu ağır çok sayıda yaralı olması nedeniyle ölü sayısının artabileceğini kaydeden Kudra, güncel yaralı sayısına ilişkin bilgi vermedi.

NE OLMUŞTU?

İsrail ordusu, 29 Şubat sabah saatlerinde Gazze kentinin güneyinde, Gazze Şeridi'ni kuzeyden güneye bağlayan Reşid Caddesi üzerindeki Nablusi Kavşağı'nda insani yardım bekleyen Filistinlileri bombalayarak ve ateş açarak hedef almıştı. 1 Mart'ta yapılan güncellemede, saldırıda 115 Filistinlinin öldüğü, 760 kişinin de yaralandığı belirtilmişti.

Gazze'deki hükümet, İsrail'in insani yardım bekleyenlere yönelik saldırısının "kasıtlı ve planlı" olduğunu vurgulayarak, "İşgal ordusu bu kişilerin, bölgeye insani yardım almak için geldiklerini biliyordu ancak onları soğukkanlılıkla öldürdü" ifadelerini kullanmıştı.

 

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...