Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Son durum!

Düzenleyen: /
- Güncelleme:
YKS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Son durum!
Yks, Tercih Sonuçları, Haber

EĞİTİM Haberleri

Milyonlarca üniversite adayının YKS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyişi sürüyor. Hangi üniversiteye yerleştiğini merak eden adaylar, ÖSYM'nin sitesinde nöbet tutarken, YKS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak merak ediliyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında üniversite için ilk adımı atarak YKS'ye giren milyonlarca aday, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak merak ediyor.

Herhangi bir üniversiteye yerleşip yerleşemeyeceklerini merak eden üniversite adayları, YKS tercih sonuç duyurusu için sık sık ÖSYM duyurular ekranını ziyaret ediyor. Öte yandan kayıt tarihlerini açıklayan üniversiteler, YKS yerleştirme sonuçlarına ilişkin de ipucu veriyor.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercihleri geçtiğimiz yıl 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında alınmış, sonuçlar 15 Ağustos 2023 tarihinde ilan edilmişti.

Üniversite kayıt tarihinin yaklaşması nedeniyle tercih sonuçlarının en geç ağustos ayının üçüncü haftasında ilan edilmesi bekleniyor.

BELGELER ELEKTRONİK ORTAMDA

Tercihlerin değerlendirilmesi ardından adaylar, bireysel sonuçlarının T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

https://ais.osym.gov.tr/

 

Düzenleyen:  - EĞİTİM
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.