Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Bakan Yerlikaya duyurdu! 7 organize suç örgütü çökertildi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İçişleri Bakanlığı, Ali Yerlikaya, Suç Örgütü, Haber

Güncel Haberleri  / Türkiye Gazetesi

7 ilde düzenlenen Kafes-39 operasyonunda İstanbul'daki Budaklar organize suç örgütü dahil 7 örgüt çökertildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "117 kişi gözaltında. Organize Suç Örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek" dedi.

7 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-39” operasyonlarında; İstanbul’da Budaklar Organize Suç örgütü ve Antalya’da Soner Tayyar, Kocaeli’de Uğur Özgen, Samsun’da Sadi Yıldırım, Bilecik’te Melik Korkut, Kars’ta Mürsel Özağdaş, Konya’da Bülent Şimşek'in ele başı oldukları toplam 7 organize suç örgütü çökertildi.

117 KİŞİ GÖZALTINDA

Gelişmeyi duyuran Bakan Ali Yerlikaya'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: "Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde  bulunduğu Organize Suç Örgütü Üyesi 117 şüpheli yakalandı. Operasyonlar devam ediyor. Organize Suç Örgütlerine Karşı Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek.

HAKLARINDA BİRÇOK SUÇLAMA VAR

Cumhuriyet Başsavcılıklarımızın ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde; İstanbul, Antalya, Kocaeli, Samsun, Bilecik, Kars ve Konya İl Emniyet Müdürlüklerince yürütülen çalışmalar sonucu organize suç örgütlerinin;

Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak,
Nitelikli Yağma,
Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti,
Kasten Yaralama,
Ölümle Tehdit,
Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması,
Tefecilik,
Çek ve Senet Tahsilatı,
Şantaj,
Fuhuşa Teşvik,
Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı suçlarını işledikleri tespit edildi.

TABANCA VE TÜFEKLERE EL KONULDU

Operasyonlar sonucu; 30 adet ruhsatsız tabanca, 20 adet tüfek ile çok sayıda senet ve paraya el konuldu. Operasyonları koordine eden Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı, operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin Duası Sizinle. Suç Örgütü Kurarak Halkımızın Huzurunu Bozanların Her An Enselerindeyiz. Onlara Göz Açtırmayacağız"

 

Düzenleyen:  - Güncel
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.