Hem istismar hem cinayet...Sarah'ın katil zanlısı itirafını geri çekip suçu tanımadığı 3 kişiye attı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Güncel Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Kocaeli'de pazar alışverişine çıkan Sarah Alı Shareef, yarı çıplak halde ölü bulunmuştu. Olaya ilişkin gözaltına alınan Ayhan K. emniyetteki ifadesinde cinsel istismar girişiminde bulunduğu ardından öldürdüğünü itiraf etmişti. Zanlı, mahkemede itirafını geri geçip, tanımadığı 3 kişinin genç kadını alıp götürdüğünü olayla ilgisi olmadığını söyledi. 

Kocaeli'de eşine pazara gittiğini söyleyen 29 yaşındaki Sarah Alı Shareef,  24 Kasım 2022'de Agah Ateş Mahallesi Tayyar Yıldırım Caddesi Hereke Amfi Tiyatro mevkiinde yarı çıplak halde ölü bulunmuştu.

EMNİYETTE OLAYI ANLATTI

Genç kadının şüpheli ölümüne ilişkin Ayhan K. (54) gözaltına alınmıştı. Zanlı, alınan ilk ifadesinde Sarah Alı Shareef ile olay günü fuhuş için bir araya geldiklerini iddia ederek, para konusunda anlaşamadıklarını ve genç kadınla zorla cinsel ilişkiye girmeye çalıştığını itiraf etmişti.

Zanlı ifadesinin devamında alkollü olduğunu, kadının bağırması üzerine paniklediğini, susturmak için ağzını kapattığı ve boğazını sıktığını bunun neticesinde Sarah Alı Shareef'in hayatını kaybettiğini söylemişti. Alınan ifadesinin ardından zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Hem istismarı hem cinayet...Sarah'ın katil zanlısı itirafını geri çekip suçu tanımadığı 3 kişiye attı - 1. Resim

SUÇU TANIMADIĞI 3 KİŞİYE ATTI

Olaya ilişkin açılan davanın duruşması Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam etti. Duruşmaya tutuklu sanık Ayhan K. ve avukatı katıldı. Söz hakkı verilen tutuklu sanık Ayhan K., "Sarah ile cinsel ilişkiye girmedim. Bu yöndeki suçlamaları kabul etmiyorum. Emniyette verdiğim savunmayı kabul etmiyorum, mahkemede anlattıklarım daha doğrudur.

Hem istismarı hem cinayet...Sarah'ın katil zanlısı itirafını geri çekip suçu tanımadığı 3 kişiye attı - 2. Resim

Maktulle fuhuş için anlaştık ancak birliktelik yaşamadık. Tanımadığım 3 şahıs Sarah'ı alıp götürdü, bir daha da onu görmedim. Tahliyemi talep ediyorum" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Düzenleyen:  - Güncel
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...