Eski eşi ve kayınpederini katletmişti: Katil zanlısından 'hazmedemedim' savunması

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Eski eşi ve kayınpederini katletmişti: Katil zanlısından 'hazmedemedim' savunması

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Gaziantep'te Mertcan Köse, boşandığı eşi ve eski kayınpederini adliye çıkışı vurarak katletti. Köse, ilk kez hakim karşısına çıkarak savunmasını yaptı. Mahkemenin çocukları annesine verdiği için hazmedemediğini söyleyen katil zanlısı, "Bilge'yi hedef alarak ona doğru ateş etmedim. Bilge'nin öldüğünü bile 2 gün sonra öğrendim" dedi. 

Sona ermeyen kadın cinayetlerinin bir halkası da geçen yıl katledilen Bilge olmuştu. Gaziantep'te gerçekleşen olayda, 26 yaşındaki Mertcan Köse, boşandığı eşi ile eski kayınpederini adliye çıkışında takip ederek silahlı saldırı düzenleyerek öldürdü. 

'Tasarlayarak kasten adam öldürme' suçundan 2 kez müebbet hapis cezası istemi yargılanan katil zanlısı Mertcan Köse, Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. İlk duruşmaya tutuklu sanık Mertcan Köse, öldürülen baba ile kızın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Eski eşi ve kayınpederini katletmişti: Katil zanlısı savunmasıyla pes dedirtti: Mahkeme kararını hazmedemedim - 1. Resim

'VELAYETİ ANNEYE VERDİLER HAZMEDEMEDİM'

Duruşmada savunması istenen katil zanlısı eski eş Mertcan Köse'nin, boşanma sonrası çocuğun velayetinin anneye verilmesini hazmedemediğini ve öldürmeye yönelik ateş etmediğini iddia etmesi dikkat çekti. Köse, savunmasında, "Eşim Bilge ile anlaşmazlıklarımız vardı ve ayrılmıştık. Ayrılık sonrası 4 aylık çocuğumuzu bana göstermiyordu. Sonrasında da dava açmıştı ve resmi olarak boşandık. Boşanmanın ardından mahkeme heyeti, çocuğumuzun velayetini de anneye verdi. Ben de bu durumu hazmedemedim. Zaten öncesinde de çocuğumu göremiyordum" ifadelerini kullandı.

Eski eşi ve kayınpederini katletmişti: Katil zanlısı savunmasıyla pes dedirtti: Mahkeme kararını hazmedemedim - 2. Resim

'BİLGE'NİN ÖLDÜĞÜNÜ 2 GÜN SONRA ÖĞRENDİM'

Savunmasında olay günü yaşananlara da değinen katil zanlısı Köse, "Olay günü, boşanma işlemlerine yönelik son evrakları imzalamak için adliyeye gittik. Eski eşim Bilge adliyede denk gelince bana küfretti. Eski kayınpederim de beni itti. Bu duruma çok öfkelendim ve adliye çıkışında takip edip boş bir alanda önlerini kestim. Önce araca ateş açtım. Kayınpederim araçtan inerek bana engel olmaya çalışınca onu uzaklaştırmak için ona da ateş açtım. Bilge'yi hedef alarak ona doğru ateş etmedim. Bilge'nin öldüğünü bile 2 gün sonra öğrendim" diye konuşması ise dikkat çekti.

Eski eşi ve kayınpederini katletmişti: Katil zanlısı savunmasıyla pes dedirtti: Mahkeme kararını hazmedemedim - 3. Resim

Mahkeme heyeti, taraf avukatlarının savunmasının ardından tanıkların dinlenmesi için katil zanlısı sanık Mertcan Köse'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Eski eşi ve kayınpederini katletmişti: Katil zanlısı savunmasıyla pes dedirtti: Mahkeme kararını hazmedemedim - 4. Resim

NE OLMUŞTU?

Olay, 16 Haziran 2023 günü Şehitkamil ilçesi Atakent Mahallesi'nde meydana gelmişti. İddiaya göre Mertcan Köse (25), boşanma aşamasında olduğu eşi Bilge Kaya (25) ile kayınbabası Ertuğrul Kaya'nın (47) bulunduğu 27 KE 244 aracın önünü kesmişti. Durdurduğu araçta bulunan boşanma aşamasındaki eşi ve kayınbabası ile bir süre tartışan Mertcan Köse, ikilinin içerisinde bulunduğu araca pompalı tüfekle defalarca ateş etmiş ve pompalı tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği baba-kız, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Olay sonrası kaçan katil zanlısı eski eş ise yakalandıktan sonra sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştı.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...