İliç'teki maden faciası soruşturmasında kritik gelişme

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
İliç'teki maden faciası soruşturmasında kritik gelişme

Gündem Haberleri  / Anadolu Ajansı

Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen heyelana ilişkin soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. İfade işlemleri için adliyeye sevk edilen idari pozisyondaki 2 mühendis tutuklandı.

Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında 13 Şubat tarihinde meydana gelen toprak kaymasına ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor.

Bu kapsamda maden ocağını işleten şirkette idareci pozisyonunda çalışan mühendis İ.T. ve K.M.A. ifade işlemleri için adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusu sonrası nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen İ.T. ve K.MA. tutuklandı.

KANADALI YÖNETİCİ DE TUTUKLANMIŞTI

Soruşturma kapsamında daha önce altın madeni ocağını işleten şirketin Kanadalı yöneticisi J.R.G'nin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklanmıştı, 3 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Toprak altında kalan 9 işçiden ise henüz bir haber yok.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...