TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yerel seçim mesajı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yerel seçim mesajı

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Milletimizin kararına herkesin büyük olgunlukla saygı gösterdiğini görmek, Türkiye’nin ne kadar olgun bir demokrasiye sahip olduğunun işaretlerinden biri" dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. TBMM personeli ile iftarda bir araya gelen Kurtulmuş yaptığı konuşmada, 1950’den sonra Türk milletinin tam demokrasiye kavuştuğunu söyledi. Kurtulmuş, "Dün gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerel seçimleriyle ilgili millet sözünü söylemiş, demokratik yarışın sonunda seçim sonuçları Türkiye’nin her yerinde problemsiz şekilde yansımış, milletimiz tercihini yapmıştır" dedi.

Kurtulmuş, "Milletimiz beş yıllık süre için kendisini yönetecek olan yöneticilerini seçmiş, onlar eliyle kendisine belediye hizmetlerinin gelmesi kararını vermiştir. Milletimizin bu kararına herkesin saygı gösterdiğini görmek, Türkiye’nin demokratik teamüller bakımından ne kadar olgun bir demokrasiye sahip olduğunun en güzel işaretlerden bir tanesidir" ifadesini kullandı.

"KEFEN PARASINI GAZZE'YE GÖNDERENLERİ BİLİYORUZ"

Öte yandan Türk milletinin Gazze’nin yanında olduğunu gösterdiğini belirten Kurtulmuş, “Dualarıyla, yardımlarıyla, ellerinde ne varsa oraya ulaştırabilmek için milletimiz adeta seferber oldu. Biriktirdikleri ufak harçlıkları bir kuruşuna dokunmadan Gazze’ye gönderen çocukları biliyoruz. Aylıklarını, kefen parası olarak sakladıklarını Gazze’ye gönderen yaşlı insanları biliyoruz. İnşallah duaları ile birlikte de Müslümanların çektiği bu çilelerin sona ermesi ve bu insanlık ayıbından sadece Gazze’de Müslümanların değil, bütün insanların kurtulması için milletimiz gayret sarf ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...