Tuzla'da itiraz süreci tamam! Mazbata CHP'li Ali Rıza Bingöl'e verilecek

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Tuzla'da itiraz süreci tamam! Mazbata CHP'li Ali Rıza Bingöl'e verilecek

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İstanbul'un Tuzla ilçesinde itiraz süreci tamamlandı. Tuzla Belediye Başkanlığı'nı kazanan Eren Ali Bingöl'ün mazbatasını bugün alması bekleniyor.

İstanbul Tuzla'da rakibine yaklaşık yüzde 12 fark atarak seçimi kazanan CHP Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, mazbatasını almak üzere İlçe Seçim Kurulu'na gittiği bildirildi.

Bingöl'ün mazbatasını aldıktan sonra akşam saatlerinde de görevi devralacağı öğrenildi.

Tuzla'da itiraz süreci tamam! Mazbata CHP'li Ali Rıza Bingöl'e verilecek - 1. Resim

Ali Rıza Bingöl

EKREM İMAMOĞLU ÇAĞRI YAPMIŞTI

Mazbata töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla için şunları söylemişti:

"Açık farkla kazandığımız Tuzla’da benim genç yol arkadaşım Eren Ali Bingöl’e neden mazbata verilmiyor? Yüzde 11 farkla kazanmış arkadaşımız mazbatayı ne zaman alacak belli değil. Öğreniyoruz ki Tuzla Belediye Başkanı'nın görevi bitmişken, hem de 2 Nisan günü hemen 62 milyonluk ihale yapıp birilerine veriyor. Çok ayıp. Böyle bir kamu ahlakı olamaz. İBB müfettişlerimizi görevlendirdi. İhaleyi veren de alan da rahat olmasın."

Pazar günü gerçekleştirilen 31 Mart Mahalli İdari Genel Seçimleri'nde CHP'nin adayı Ali Rıza Bingöl yüzde 50,92 oranında oy almış, AK Parti'nin adayı Şadi Yazısı ise yüzde 39,07'de kalmıştı.

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...