Bitcoin uzman yorumları! 5 Mart 2024 Bitcoin fiyatında hareketlilik yaşanıyor

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Bitcoin uzman yorumları! 5 Mart 2024 Bitcoin fiyatında hareketlilik yaşanıyor

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Bitcoin yorumları! Bitcoin rekor kırdı mı, kaç dolar oldu? | Son dönemlerin en büyük yükseliş dalgasına imza atan Bitcoin, tarihî zirvesine oldukça yaklaştı. 5 Mart işlem gününün ilk saatlerinde 68.735 dolara kadar yükselen Bitcoin, ardından bir saatlik süreçte sert satışla karşılaştı. Bitcoin fiyatında hareketlilik yaşanıyor. Bitcoin yorumları yakından takip ediliyor. İşte Bitcoin yorumları!

Bitcoin yorumları, BTC yatırımcıları tarafından araştırılıyor. 5 Mart işlem gününün ilk saatlerinde 68.735 dolara kadar yükselen Bitcoin, ardından bir saatlik süreçte sert satışla karşılaştı. Bitcoin fiyatında hareketlilik yaşanıyor. İşte BTC yorum ve analizler…

BİTCOİN UZMAN YORUMLARI

Bitcoin’de tüm zamanların zirve seviyesi 69,275 dolarla Kasım 2021’de görülmüştü. Bugünkü ilk işlemlerde bu seviyeye oldukça yaklaşıldığını ifade eden analistler; “Son yükseliş oldukça hızlı gerçekleşti ve bu sebeple ilk kâr satışı sert oldu. Ancak 64 bin dolar sınırından gelen tepki oldukça anlamlı. Çünkü BTC için 64,000-64,750 dolar bandı kritik destek bölgesi. 5 günlük hareketli ortalama da bu aralıkta bulunuyor. Şu anda para girişi devam ediyor, beklentiler kısa vadede pozitif. Bu destek üzerinde kalınması halinde tekrar 69,000 dolara doğru hareketlilik gerçekleşebilir. Yine de yatırımcıların zirvede temkinli olması gerekiyor” şeklinde konuşuyor.

Fiyatların teknik olarak “aşırı alım” bölgelerinde bulunduğunu da aktaran analistler, “Maliyet seviyesi aşağıda bulunan yatırımcıların, desteklere ve ‘zarar kes’ noktalarına dikkat ederek beklemesi daha doğru bir strateji olabilir. Bir miktar kâr satışı da düşünülebilir. Ancak elinde hiç BTC bulunmayan yatırımcılar için oldukça riskli seviyelerde bulunuyoruz. Sert geri çekilmeler, buralardan maliyetlenen yatırımcılara daha fazla zarar verebilir” uyarısında bulunuyor.

Bitcoin uzman yorumları! 5 Mart 2024 Bitcoin fiyatında hareketlilik yaşanıyor - 1. Resim

BTC’ye daha orta vadeli bakıldığında 22 günlük ortalamanın da 56,500 dolarda bulunduğuna dikkat çeken analistler; “64.000 dolar seviyesinin aşağı kırılacağı bir senaryoda teknik olarak satışlar da hızlanabilir. Ve burada 56.500 dolara varabilecek geri çekilmeler söz konusu olabilir. Bu sebeple yatırımcıların dikkatle piyasayı takip etmesinde fayda var” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin uzman yorumları! 5 Mart 2024 Bitcoin fiyatında hareketlilik yaşanıyor - 2. Resim

BİTCOİN NEDEN YÜKSELİYOR?

Bu yılın başlarından itibaren ABD Para Piyasası Fonlarına (ETF) BTC alma izninin verilmesi, önümüzdeki aylarda BTC’de dördüncü defa HALVING (Bölünme) işleminin gerçekleşeceğine ve arzda düşüş yaşanacağına dair beklentiler ve FED’in faiz indirimi sürecinin yaklaşıyor olması; Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto varlıklarda yükselişi destekleyen ana unsurlar olarak öne çıkıyor.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...