NTV'nin ünlü ekran yüzü Özlem Sarıkaya yakalandığı meme kanseri yüzünden hayatını kaybetti. Geride bir evlat bırakan ünlü spikerin ölümü medya dünyasını da üzüntüye boğdu. 2013 yılında anne olan Özlem Sarıkaya bir süredir meme kanseri ile mücadele ediyordu, bugün herkesi üzen bir haber geldi. Gazeteci Fuat Kozluklu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada;  "Meslektaşım, NTV spikeri Özlem Sarıkaya, kanserle mücadelesini maalesef kaybetti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah" dedi. Özlem Sarıkaya'nın cenazesi, yarın Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

ÖZLEM SARIKAYA KİMDİR?

Özlem Sarıkaya, 21 Mart 1983'te İstanbul'da doğdu. Eğitimini İstanbul'da tamamlayan Sarıkaya, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü birincilikle bitirdi. İlk olarak Habertürk'te ekranlara merhaba diyen ünlü spiker, 4 yıllık macerasının ardından 2010 yılında NTV'ye transfer olmuştu. Sarıkaya, 2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından en iyi sabah haberi sunucusu seçilmişti. 

Meme kanserini atlatan Hande Yener son sağlık durumunu açıkladı Meme kanserini atlatan Hande Yener son sağlık durumunu açıkladı Ünlü şarkıcı Hande Yener, geçtiğimiz yıl, kansere yakalandığını ve bu durumu en yakınlarından hatta annesinden bile sakladığını açıklamıştı. Hastalığı atlatan Yener, son sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi.

Ünlü spor spikeri Fikret Engin hayatını kaybetti Ünlü spor spikeri Fikret Engin hayatını kaybetti Ünlü spor spikeri ve televizyon yapımcısı Fikret Engin, hayatını kaybetti. Özellikle Murat Özarı ile birlikte sundukları 'Bay Tahmin' isimli programla hafızalara kazınan Engin'in birkaç gün önce şeker komasına girerek hastaneye kaldırıldığı iddia edilmişti.

Angelina Jolie'nin teyzesi, meme kanserinden öldü Angelina Jolie'nin teyzesi, meme kanserinden öldü Oscar ödüllü ünlü oyuncu Angelina Jolie'nin teyzesi Debbie Martin'in meme kanseri nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.