AK Parti'den ilk resmi açıklama: Tarih verildi... Erdoğan, CHP'yi ne zaman ziyaret edecek?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
AK Parti'den ilk resmi açıklama: Tarih verildi... Erdoğan, CHP'yi ne zaman ziyaret edecek?

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'ye gerçekleştirmesi beklenen ziyaretin tarihine ilişkin AK Parti'den açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "AK Parti’nin bir kampı var. Sanırım Haziran ayının ilk haftası ziyaret gerçekleşebilir" dedi.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Kanal 7'de katıldığı programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'yi ziyareti ile ilgili soruyu cevaplayan Güler, ziyaretlerin devam etmesini arzu ettiğini söyledi.

'OLUMLU KARŞILIYORUZ'

Güler, şu ifadeleri kullandı:

"Olumlu karşılıyoruz. Toplum bir şekilde kutuplaştırıldı. Siz bu kadar her meseleye gerginlik bir çatışma haline getirdiğinizde gerçeklerin ne olduğunu öğrenmede de zorluk yaşatırsınız. Diyalog zemini kaybolduğunda kutuplaşmış alanlarda duruyorsunuz. Biz geçen dönemlerde ve geçmişte yaşadık bunları. O zamanlarda da farklı konuları muhalefet tarafından farklı değerlendiriliyordu. Olayın aslı başka gösteriliyordu. Bu diyalog zemini nezaket içerisinde sürdürülebilir.

'SİYASİ SONUÇ BEKLENTİSİ İÇİNE GİRİLDİ'

Siyasi partilerin kuruluş amacı belli. Siz bunu toplumun ihtiyacı noktasında dile getirirsiniz. Her tarafın kendi fikirlerini dile getirmek için kurulmuştur. Karşı fikirlerin ortak zeminde konuşmak önemli. Ortada toplumun ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamak için partiler var. Maalesef bazı olaylar bazı konular siyasi parti yetkilileri bazı olayları farklı konulara çekti. Konunun ilgisi olmadığı alanlarda bir kavga ortamı oluşturularak siyasi sonuç beklentisi içine girildi.

'DİYALOG ZEMİNİNİN DEVAM EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM'

Bizim Meclis’te diğer siyasi partilerin grup başkanvekilleriyle diyaloğumuz vardı. Aslında biz hepimiz görüşüp konuşuyorduk. Ancak bunun topluma yansıması önemli. Bundan sonraki dönemlerde de diyalog zemininin devam edeceğini düşünüyorum. Dünyanın birçok bölgesine baktığımızda çatışma alanları oluşmuş durumda. Ülkemizde birlik beraberliğin sağlanması ve çözüm noktasında bulunmamız gerekiyor. Bu önemli bir konudur ve devam edeceğini düşünüyorum."

ZİYARET NE ZAMAN OLACAK?

Güler, Erdoğan'ın CHP ziyaretiyle ilgili tarihle ilgili bilgi de paylaştı. Güler, "AK Parti’nin bir kampı var. Sanırım Haziran ayının ilk haftası ziyaret gerçekleşebilir" şeklinde konuştu.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...