Akşener, 'Partimize operasyon çekildi' diyerek isyan etti: Bunları yazdık bir kenara!

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:
Akşener, 'Partimize operasyon çekildi' diyerek isyan etti: Bunları yazdık bir kenara!

Politika Haberleri  / Ajanslar

31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçim sürecinde peş peşe istifaların gerçekleştiği İyi Parti'de Genel Başkan Meral Akşener, Etimesgut'ta Hilmi Özer'in adaylığının duyurulmasının ardından İYİ Parti'ye yönelik siyasi bir operasyon yapıldığını belirterek "Kimin ayağına taş attık, kimin cebine girenlerin ya da gireceklerin önüne geçtik? Ne yaptık biz de asla bir siyasi partide olmayacak bir saygısızlık, bir operasyon bizim partimize çekildi? Bunları yazdık bir kenara" dedi.

31 Mart'ta gerçekleştirilecek Mahalli İdari Genel Seçimleri'ne 28 gün kaldı. Yerel seçimlerde kritik viraja adım adım yaklaşılırken, siyasi partilerde çalışmalar ise hız kesmeden devam ediyor. 

Mayıs seçimlerinin ardından yerel seçim sürecinde peş peşe istifaların yaşandığı İyi Parti'de ise Genel Başkan Meral Akşener'in bugünkü durağı Ankara oldu. İyi Parti lideri Akşener, partisinin Ankara Etimesgut Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında açıklamalarda bulundu.

Seçimlerde hizmet üzerinden, projeler üzerinden rekabet edilmesi gerekirken bir kavga ortamı oluşturulduğuna dikkat çeken Meral Akşener, İyi Parti’ye yönelik siyasi operasyonlar gerçekleştirildiğini de vurguladı.

Akşener, 'Partimize operasyon çekildi' diyerek isyan etti: Bunları yazdık bir kenara! - 1. Resim

'ŞİMDİ BUNLARI YAZDIK BİR KENARA'

"Etimesgut için yola çıkmış bütün siyasi partilerin adaylarına saygımız sonsuz, onlara başarılar diliyorum ama arkadaşımızı aday eder etmez partimize öyle bir operasyon çekildi ki hem de harim-i ismetimizde en türlü çirkinlik yapıldı” diye konuşan Akşener, şunları söyledi:

"Hilmi Başkandan bir zarar gören oldu mu bu şehirde, bu ilçede? Yok. Hilmi Başkanın aday gösterilmesi düşman kuvvet mi oluyor? Hayır. Bir partinin mensuplarından istifa etmek isteyen olabilir, saygım sonsuzdur. Beğenmez, son dakikada beğenmez ona da razıyım. ‘Eyvallah’ der, gider.

Bakın ben 30 yıldır aktif politika yapıyorum. DYP’de politikaya başladım. ANAP-DYP kavgasında ben böyle bir böyle bir saygısızlık, bu kadar çirkin bir operasyon bir siyasi partiye yapıldığını görmedim. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nde görev yaptım Milliyetçi Hareket Partisi'nden çeşitli sebeplerle ayrıldık, İyi Parti'yi kurduk. O günden beri biz Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına, genel başkanına saygısız tek bir söz etmedik. Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi'yle de bir yol yürüdük. O yolun sonunda başaramadık. Bizim gözümüzle başaramadık, ucube sistemi değiştiremedik.

Akşener, 'Partimize operasyon çekildi' diyerek isyan etti: Bunları yazdık bir kenara! - 2. Resim

Onun için bu seçimde İyi Parti olarak milletimizin bize verdiği görevi yerine getirmek için hür ve müstakil yerel seçimlerde yola çıktık, yani tartıya çıktık. Siz bizi onaylarsanız yolumuza devam edeceğiz, onaylamazsanız da evimize döneceğiz.

Dolayısıyla anlatmaya çalıştığım şey şu; ya arkadaş bu nasıl bir Etimesgut’muş. Yani bu Etimesgut'ta neler var, neler; onu sorayım. Kimin ayağına taş attık, kimin cebine girenlerin ya da gireceklerin önüne geçtik? Ne yaptık biz de asla bir siyasi partide olmayacak bir saygısızlık, bir operasyon bizim partimize çekildi? Şimdi bunları yazdık bir kenara."

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...