Bakan Bozdağ'dan 6’lı masaya 'imza yetkisi' eleştirisi: Kukla bir cumhurbaşkanı vaat ediyorlar

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Fatih Uğur
Adalet Bakanı, Bekir Bozdağ, Altılı Masa

Adalet Bakanı Bozdağ, Davutoğlu'nun kamuoyuna duyurduğu 6’lı masanın hedeflediği cumhurbaşkanı modeline sert sözlerle yüklendi. Bozdağ "Türkiye’ye eli, ayağı bağlı kukla bir cumhurbaşkanı vaat ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6’lı masanın kamuoyunda 'güdümlü, kukla cumhurbaşkanlığı' gibi yorumlara neden olan hükümet planına tepki gösterdi. Bozdağ, “Bunlar Türkiye'yi yönetecek dirayetli bir cumhurbaşkanı vaat etmiyorlar. Yönetebilecekleri bir cumhurbaşkanı vaat ediyorlar. İşin doğrusu 6’lı masadakilerin emir eri gibi onların talimatlarına uyacak iradesiz, kudretsiz, zayıf, eli ayağı bağlı kukla bir cumhurbaşkanı vaat ediyorlar” dedi.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde Bakan Bozdağ, gazetecilerin 6’lı masaya yönelik sorularını cevaplandırdı.

6’lı masadakilerin Türkiye’ye eli ayağı bağlı bir cumhurbaşkanı seçtirmeyi vaat ettiklerini söyleyen Bakan Bozdağ, “Şimdi baktığınızda altılı masadakiler diyorlar ki cumhurbaşkanı bizim rızamızı almadan iş yapmayacak. Halka diyorlar ki bize itaat edecek. Bizim rızamızı alarak iş yapacak. Bizim emir erimiz gibi hareket edecek. Anayasadaki yetki ve görevlerini bizim kullanmamıza izin verecek bir cumhurbaşkanı size vaat ediyoruz diyorlar. Eğer cumhurbaşkanı seçilir de bizim dediklerimize uymazsa yasamayla ya da seçimle cumhurbaşkanını tehdit etmeyi vaat ediyoruz diyorlar." ifadelerini kullandı.

"KUKLA CUMHURBAŞKANI VAAT EDİYORLAR"

Eleştirisine devam eden Bozdağ, "Kriz çıkarmayı, kavga çıkarmayı, kaos çıkarmayı millete vaat ediyorlar. Türkiye'ye eli, ayağı bağlı bir cumhurbaşkanı seçtirmeyi vaat ediyorlar. Türkiye'de siyasi istikrarsız, istikrarsızlık vaat ediyorlar.Yani seçime giderken milletten bizim yöneteceğimiz bir cumhurbaşkanı seçin diyorlar. Yani yönetmeyi vaat ediyorlar. Türkiye'yi yönetecek dirayetli bir cumhurbaşkanı vaat etmiyorlar. Yönetebilecekleri bir cumhurbaşkanı vaat ediyorlar. İşin doğrusu altılı masadakilerin emir eri gibi onların talimatlarına uyacak iradesiz, kudretsiz, zayıf, eli ayağı bağlı kukla bir cumhurbaşkanı vaat ediyorlar.' şeklinde konuştu.

"TÜRK MİLLETİ SANDIKTA KUKLACILARI DA KUKLALARIN DA HESABINI GÖRECEKTİR" 

Türk insanın bu modele izin vermeyeğini söyleyen Bozdağ, "Ben aziz Türk milletinin eli ayağı, ağzı bağlı, altılı masadaki liderlerinin ağzının içine bakan onların karşısında esas duruşa geçen iradesiz, zayıf, kukla birini cumhurbaşkanı seçeceğine ihtimal vermiyorum. İnşallah aziz Türk milleti sandıkta bu kuklacıları da kuklalarının da hesabını görecektir” sözlerini sarf etti.

"İZİN VERECEKLERİNE İHTİMAL VERMİYORUM"

Milletin dirayetli bir cumhurbaşkanı istediğini vurgulayan Bakan Bozdağ, sözlerini şöyle tamamladı;

Hele Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bir dünyaya meydan okuyan bu milletin menfaati için her şeyi göze alan böylesi dirayetli bir cumhurbaşkanı varken onun bunun kuklalığını kabul etmiş birine halkımızın ben itibar edeceklerine, izin vereceklerine ihtimal vermiyorum.

Bırakın bir ülkeyi bir ticaret odası, bir dernek, bir vakıf, bir bakkal bile başkansız yönetilemiyor. Bunlar başkansız başsız bir yönetim vaat ediyorlar. Başsız bir yönetim olur mu? Başkansız bir yönetim olur mu? Şimdiden de kavga çıkarsa tehdit ediyorlar. Değil mi? Seçime gideriz. Elini ayağını bağlarız. Şöyle yaparız, böyle yaparız diye de konuşuyorlar.

"TÜRKİYE'NİN HUZURA İHTİYACI VAR"

Allah bunlara fırsat vermesin. Yani Türkiye'nin kavgaya ihtiyacı yok. Türkiye'nin huzura ihtiyacı var. İstikrara ihtiyacı var ve istikamete ihtiyacı var. Bunlar Türkiye'nin huzurunu, istikametini, istikrarını bozmak istiyorlar. Türk milleti buna izin vermeyecektir. Altılı masanın hesabını sandıkta halkımız görecektir inşallah" şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...