CHP lideri Özel ilk kez açıkladı! Hatay için Mert Fırat'a da teklif götürmüşler

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

CHP lideri Özel, katıldığı bir canlı yayında Hatay'daki adaylık tartışmalarına ilişkin konuştu. Özel'in açıklamalarıyla CHP'nin Hatay için Haluk Levent'in ardından Mert Fırat'a da teklif götürdüğü öğrenildi. Özel, Fırat'ı ankete dahil etmek istediklerini fakat Fırat'ın kendisine "Ağabey 30 günde 28 gün turnem var, ne anketi?" cevabını verdiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı TV100 yayınında Hatay'daki adaylık tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Hatay için Haluk Levent'e teklif götürdükleri ortaya çıkan CHP'nin Mert Fırat'a adaylık teklifinde bulunduğu öğrenildi. Özel, "Mert Fırat ile konuştuk, ankete koyalım mı dedik, istemedi. Haluk Levent de değerlendirdi 'olmaz' dedi" diye belirtti.

'HALUK LEVENT EVET DESEYDİ...'

Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Haluk Levent 'evet' deseydi ankete konulurdu. Haluk Levent meselesini şöyle anlatayım; 60 parti meclis üyemize dedik ki 'Hatay kritik, kafa kafayayız, aday değiştiği takdirde birtakım destekler almamız söz konusu ama ankete koymadan kimseyi atamam, temas ettiğiniz, aklınıza yatan kişilerle görüşün. Onay veren olursa bana bildirin, WhatsApp'tan bana yazın' dedim, 'Ben ankete koyacağım onları, 1 haftanız kaldı' dedim.

CHP lideri Özel ilk kez açıkladı! Hatay için Mert Fırat'a da teklif götürmüşler - 1. Resim

'MERT '30 GÜNDE 28 GÜN TURNEM VAR' DEDİ'

İki ayda bir yapılıyor ya parti meclisi, biz şu ana kadar 3 ayda 13 parti meclisi yaptık. O kadar demokratik bir kanalı işletmeye çalışıyorum. Bu arkadaşlardan kimi çok farklı isimler, mesela Mert Fırat dediler. Mert Fırat ile de konuştuk, 'Seni ankete koyalım mı?' diye sorduk. Çok tatlıdır Mert, Hataylı. Mert dedi ki 'Ağabey 30 günde 28 gün turnem var, ne anketi?' Haluk Bey de değerlendirmiş, 'Olmaz' demiş. Resmi bir teklif götürmedik ama parti meclis üyemiz veya MYK olur alıp da bize söyleseydi ankete koyacaktık."

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...