Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Putin'in serveti ne kadar 2024? Başkanlık seçimi öncesi mal varlığı açıklandı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Putin'in serveti ne kadar 2024? Başkanlık seçimi öncesi mal varlığı açıklandı
Vladimir Putin, Haber

Politika Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Putin’in serveti 2024 ne kadar? | Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in güncel serveti başkanlık seçimi öncesi kamuoyu ile paylaşıldı. Putin’in güncel servetinin belli olması ile birlikte Putin'in serveti ne kadar merak edildi. İşte, Putin’in serveti 2024!

Putin'in serveti ne kadar? Putin’in güncel servetinin belli olması ile birlikte Putin'in serveti ne kadar merak edildi. İşte, Putin’in serveti ve 2024 yılı mal varlığı…

PUTİN’İN SERVETİ 2024

Rusya Merkez Seçim Komisyonu tarafından açıklanan bilgilere göre, Putin, St. Petersburg'da 78 metrekarelik bir daireye ve aynı şehirde 18 metrekarelik bir garaja sahip.

Putin'in 1960 model GAZ M21, 1965 model GAZ M21 ve 2009 model Niva marka arabaları da bulunurken, Rus lidere ait toplam 10 farklı banka hesabında 54,4 milyon ruble (yaklaşık 606 bin dolar) yer alıyor.

St. Petersburg Bankasında da 230 adet hissesi bulunan Putin, 2018'de başladığı devlet başkanlığı dönemini kapsayan son 6 yılda ise 67 milyon rublenin üzerinde gelir elde etti.

Putin'in serveti ne kadar 2024? Başkanlık seçimi öncesi mal varlığı açıklandı

RUSYA’DA DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİ NE ZAMAN?

Ülkenin Federasyon Konseyi, Aralık 2023'te devlet başkanlığı seçiminin 15-17 Mart 2024'te yapılması yönünde karar vermişti.

Putin’in adaylığı Rusya Merkez Seçim Komisyonunca dün onaylanmıştı.

Seçim yarışına bağımsız aday olarak katılacak Putin, seçim kampanyasında Rus Parlamentosunun alt kanadı Duma'da yer alan "Birleşik Rusya" Partisi tarafından desteklenecek.

Rusya'da bir önceki devlet başkanı seçimi 18 Mart 2018'de yapılmış, Putin yüzde 76,69 oy alarak devlet başkanı seçilmişti.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...