Türkiye'nin siber güvenlik eğitiminde dev adım: Secure Future ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Türkiye'nin siber güvenlik eğitiminde dev adım: Secure Future ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği

Şirket Haberleri Haberleri

Türkiye'nin lider teknoloji entegratörü Secure Future ve Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) siber güvenlik eğitimi alanında öncü bir iş birliğine imza atarak, alanında ilk olan bir eğitim akademisi kuruyor. Mart 2024'te başlayacak olan program, sektördeki yetenek açığını kapatmayı hedefliyor.

Secure Future'ın deneyimli profesyonelleri ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin akademik uzmanları tarafından hazırlanan program, uluslararası normlara uygun teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulamaları da içeriyor. Bu girişim, siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen bireyler için benzersiz fırsatlar sunarken, Türkiye'nin bu alandaki uluslararası rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

İlk olarak Veri Tabanı Güvenliği ve Dosya Güvenliği başlıkları altında akademik ve sektörel anlamda kendini geliştirmek isteyen uzmanlara yönelik eğitim verilmesi amaçlanan programda Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Naci Ünal, Ediz Öztürk, Bülent Daldal gibi alanında önemli isimler eğitmen olarak yer alacak. 

Secure Future ve BAUSEM iş birliğinin imza töreni Secure Future CEO’su Cem Kotanoğlu ve BAUSEM Direktörü Ebubekir Çoltu'nun katılımları ile gerçekleşti.

Türkiye'nin siber güvenlik eğitiminde dev adım: Secure Future ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği

"UZMANLIK AÇIĞINI KAPATMAK İÇİN KRİTİK BİR ADIM"

Secure Future CEO’su Cem Kotanoğlu, iş birliğinin önemini vurgulayarak, "Türkiye'nin siber güvenlik potansiyelini tam anlamıyla ortaya çıkarmak için nitelikli eğitim şart. Siber güvenlik sektöründeki hızlı değişimlere ve güvenlik tehditlerine karşı etkin çözümleri en güncel eğitim programları vasıtasıyla katılımcılarla paylaşmak ve etkin insan kaynağı yetiştirmek için Bahçeşehir Üniversitesi ile güçlerimizi birleştirdik. Secure Future Akademi, sektördeki uzmanlık açığını kapatmak için kritik bir adım" dedi.

BAUSEM Direktörü Ebubekir Çoltu ise, "Akademik bilgi ve sektörel tecrübenin birleşimi, siber güvenlik alanında eşsiz bir eğitim modeli oluşturuyor. Bu iş birliği, öğrencilerimize gerçek dünya deneyimleri sunarak, onları sektörün ihtiyaç duyduğu uzmanlar haline getirecek" şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...