700 bin insan, para kazanmak için Banana oyununu oynuyor! Muza tıklayarak satış yapılıyor...

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
700 bin insan, para kazanmak için Banana oyununu oynuyor! Muza tıklayarak satış yapılıyor...

Teknoloji Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Steam'de son günlerde beklenmedik bir gelişme yaşandı. Muz isimli oyunu binlerce kişi oynuyor ve para kazanıyorlar.

Steam'de her gün binlerce oyun yayınlanıyor ve bunlardan bazıları oldukça popüler olurken bazıları da unutulup gidiyor. Ancak yeni çıkan oyunlardan birisi şu anda rekorları alt üst ediyor.

Banana (Muz) isimli bir oyun Steam'de en oynanma sayılarını alt üst etti. 702,184 kişinin aynı anda oynayarak rekor kırdığı Muz oyunu şu anda platformda en çok oynanan 12. oyun konumunda. 

700 bin insan para kazanmak için Steam platformunda, muza tıklıyor! - 1. Resim

BANANA OYUNU NEDİR?

Oyunda yapabileceğiniz tek bir şey var. Muza tıklamak ve para kazandırana kadar tıklamaya devam etmek. Ancak oyunda büyük bir değişiklik var. Steam'in pazar yerinde diğer kullanıcılara satarak kâr elde edebilecekleri çeşitli nadirliklerde rastgele muz kabukları kazanıyorlar.

Banana'nın geliştiricisi rekor kıran 700,000 en yüksek oyuncunun büyük çoğunluğunun bot olduğunu kabul etti. Binlerce sahte profil oluşturan kullanıcılar otomatik tıklama botları kurarak para kazanıyorlar. 

700 bin insan para kazanmak için Steam platformunda, muza tıklıyor! - 2. Resim

BANANA'DAN NE KADAR PARA KAZANILIYOR?

Şu anda, pazarda satılan en pahalı muz kabukları 1,800 doların üzerine çıkmış durumda, bu nedenle bot hesaplardan oluşan ordulara sahip kullanıcılar oyuna dahil oluyor. Şu anda en değerli eşya "Özel Altın Muz" ve pazarda sadece bir adet bulunmakta. Fiyatı ise 1,800 dolar. En değerli ikinci eşya ise "Crypticnana" isimli 6 adet bulunan muz. Fiyatı 678,31 dolardan başlıyor. 

700 bin insan, para kazanmak için Banana oyununu oynuyor! Muza tıklayarak satış yapılıyor... - 3. Resim

Insider-Gaming'in haberine göre, oyunun geliştiricisi bunun 'yasal bir sonsuz para hatası' olduğunu kabul etti ve ekip Valve'ın oyunu kapatmak için devreye girmesini istedi. Röportajda geliştirici, oyuncu sayısı 141.000 olduğunda, bu oyuncuların yalnızca üçte birinin gerçek olduğunu doğruladı. 

Çoğu kullanıcı muz kabuklarını tek haneli sentlere satarken, bazıları Banana aracılığıyla yüzlerce dolar kazandı. Steam'de Banana, genel oyuncu sayısı açısından Dota 2, PUBG, Apex Legends ve GTA 5'ten daha üst sıralarda yer alıyor.

Düzenleyen:  - Teknoloji
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...