Selçuk Bayraktar paylaştı, TB3 7’nci uçuş testini de başarıyla tamamladı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, silahlı insansız hava aracı TB3'ün 7’nci uçuş testini başarıyla tamamladığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

- Güncelleme Tarihi:

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB3’ün test süreci devam ediyor.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, daha önce 6 tane testi başarıyla tamamlayan Bayraktar TB-3'ün Sistem Performans ve Kalifikasyon testlerinin yapıldığı 7. uçuş testini de tamamladığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Selçuk Bayraktar, "Bayraktar TB3 7. uçuş testini de başarıyla tamamladı" ifadelerini kullandı.

TCG ANADOLU’DAN İLK UÇUŞ 2024’TE

Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak. Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı.

Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak. Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek.

Böylece keşif-gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...