BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Vezneciler’deki heyula inşaatı kim durduracak!?

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
“Feridun Ağabey, Vezneciler, Fatih’in en merkezi, İstanbul’un da tarihî semtlerindendir. Şehzadebaşı Camii baz alınarak İstanbul’un merkezi olarak kabul edilir. Bizim öğrencilik yıllarımızda en çok dolaştığımız yerlerden biriydi. İstanbul gibi dünyanın göz bebeği bu şehirde, tarihî ve kültürel dokuya uymayan bir şekilde İstanbul Üniversitesi’nce otopark olacağı öne sürülen bir heyula bina yapılıyor. Biyoloji Fakültesi olarak kullanılacağını söylüyorlarmış. Ama böylesi tarihî bir mekâna altı otopark olacak diye böylesi heyula bir inşaat kondurmak; hangi estetik ile hangi kültür ile hangi bilimsellikle bağdaşır ağabey? Tarih ve turizmin iç içe olduğu böylesi bir mekân yurt dışında olsa bir çivi bile çaktırılmaz iken bu İstanbul’un merkezi olan bir yere hangi hoyrat el mimari konduruyor hangi makam buna onay veriyor hangi denetleme kurulu ses çıkartmıyor anlamak mümkün değil? Fransa’da 856 yıllık başkent Paris’teki Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangın sebebiyle dünya ayağa kalktı. Dinî sembolü olduğu kadar kültür sembolü de vardı ve yeniden aynı şekilde inşa edilmesi için yüz milyonlarca avro para aktarıldı. Bizim tarihimizin, kültürümüzün camimizin hiç mi hatırı yok… Hiç mi değeri yok? Hiç mi bir Allah’ın kulu yok 'bu güzide yere bu beton yığını nedir böyle?' diyecek! Nerede YÖK Başkanımız? Nerede Anıtlar Yüksek Kurulumuz? Nerede Belediyemiz? Nerede o bölgenin havasını koklamış ve bugün her biri nice makamlarda olan siyasetçi, hukukçu, bürokrat Şehzadebaşı hatırlılarımız? Bu heyulayı durdurun, lütfen! 'Hatadan dönmek fazilettir' Bu fazileti gösterin yalvarırım!”
            Bir İstanbul Sevdalısı 
 
 
Lütfen yardım edin, artık dayanamıyorum
 
Feridun Ağabey, 1976 yılı Afyonkarahisar ili Bolvadin ilçesi doğumluyum. İlk ve orta dereceli öğrenimimi Bolvadin'de tamamladıktan sonra 1991 yılında elim bir trafik kazası sonucu babamızı kaybettik. Aile büyüklerimizin almış olduğu karar neticesinde Eskişehir'de ikamet etmeye başladım ve lise öğrenimimi burada tamamladım. Ailemizin maddi durumunun kısıtlı olmasından dolayı yükseköğrenimimi tamamlayamadım.
AK Partimizin kuruluş yılı olan 2001 yılından sonra; AK Parti Eskişehir Gençlik Kollarında yönetim kurulu üyesi olarak 2004 yılına kadar görev aldım. 2004 yılı yerel seçimlerinde; Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanlığını AK Parti olarak biz kazandıktan sonra partimizin referansı ile burada geçici işçi pozisyonunda işe başladım.
2007 yılında çıkan 5620 sayılı "Torba Yasa"ya istinaden daimî işçi statüsüne geçtim; 2011 yılında yüksek öğrenimimi tamamladıktan sonra Harita ve Kadastro Teknikeri olarak çalıştığım kurumun İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde 10 yıldan fazla görev yaptım.
2014 yılında yapılan yerel seçimlerini Odunpazarı Belediye Başkanlığını CHP'li bir Belediye Başkanının kazanması sonucunda; AK Partili olduğumdan son 5 yıl içinde defalarca görev değişikliğine tabi tutuldum ve bu uygulama hâlâ devam ediyor.
Bugüne kadar 13 kez "mobbing" uygulamasına maruz kaldım ve yasa gereği tayin, (kurum değişikliği) atama ve geçici görevlendirme hakkım olmadığından tarafıma uygulanan haksız görev değişiklikleri ile bir taraftan mücadele ettim; bir taraftan da verilen işleri yapmaya çalıştım. Tarafıma uygulanan görev değişikleri yaşım gereği artık ruhen ve bedenen yerine getiremeyecek kadar “ZOR HAL” almıştır.
Sonuç olarak, belirttiğim durumumun çocuklarımın rızkı ile oynama durumu söz konusu olduğundan; siz değerli büyüğümden “ACİL” bir yardım bekliyorum. "DAYANACAK GÜCÜM KALMADI!" Gereğini saygılarımla arz ederim...
           Mehmet Akyıldız-Eskişehir
 
 
Gözlüklerde “Garanti Belgesi” kalıcı çözüm değil
 
Çin gibi bir devi durdurmak, üreticileri korumak kayıt dışılığı önlemek amacıyla üreticiler TGSD önce kota uygulamasını getirmişler, Garanti Belgesi Fon, son olarak da karekod uygulamasını hayata geçirdiler. Garanti belgesi uygulaması, yine bizden görüş alınmadan sadece TGSD ve Eski TOOMD yöneticileri ile yürütülerek, optik sözleşmeye monte edildi. Geldiğimiz süreçte uygulama kamu yararına bir fayda sağlamadığı gibi, Sayıştay denetimleri ile ve sözleşme hükümleri ile meslektaşlarımız ağır para cezaları ödedi.
Gözlük gibi bir üründe 2 sene garanti olur mu? Bunlar palyatif çözümlerdir, Çin gibi bir devi garanti belgesi uygulaması ile durdurabilmeniz mümkün değildir. Pratiği olmayan, garanti belgesi uygulamasından meslektaşlarımızın tamamı zor bürokratik işlemler yüzünden bezmiş bıkmış ve şikâyetçidir. Garanti sunan üretici ve ithalatçının servis istasyonları açarak, servis hizmeti de sunması gerekmektedir. Bu uygulama AB'de yoktur.
           Taylan Küçüker
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
607644 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/607644.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT