BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

2010-2011 şampiyonu Fenerbahçe’dir, çünkü...

Türkiye son 20 senede çok büyük badireler atlattı. Darbe girişimleri yaşadı. Başörtülü birinin eşi Çankaya’ya çıkamasın kampanyası yaptılar. 
Müslümanlara, dindarlara her türlü hakaret edildi. Sonra devreye FETÖ girdi. 7 Şubat, 17-25 Aralık süreci, 15 Temmuz darbe girişimi yaşandı. Hepsini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türk devleti yendi.
Derken PKK devreye girdi. Hendek kazmalar, toprak istemeler. Terörist Demirtaş’ın çağrısıyla 6/7 Ekim olayları. Bunlar da aşıldı...
Bu süreçte en önemli olaylardan biri 3 Temmuz sözde şike süreciydi. FETÖ’cülerin kurgusu olan bu olay Fenerbahçe taraftarını sokağa davet etme çağrısıydı. Bir yandan da FETÖ’cüler bu işin arkasında o zaman Başbakan olan Erdoğan var diyorlardı. Yani Fenerbahçe ile Sayın Erdoğan karşı karşıya getirilmek istendi. 
Bir yandan da Fenerbahçe ile Trabzonspor taraftarı sokağa çekilecek ve ortalık karışacaktı. Çok şükür bunların hiçbiri olmadı. 
3 Temmuz süreci bir FETÖ kumpasıdır. FETÖ’nün savcısı, hâkimi, polisi, gazetecisi bu işi yapmıştır. Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe FETÖ’nün hedefiydi. FETÖ’cüler operasyon sonrası birkaç ay içinde herkes susar diyordu. Fenerbahçe taraftarı susmadı. Haklı çıktı. 
3 Temmuz’u yapan FETÖ’cülerin bir kısmı cezaevinde. Bir kısmı yurt dışına kaçtı. 7 Şubat, 17-25 Aralık, MİT tırları olayları gibi 4 Temmuz da net FETÖ kurgusudur!.. 
Fanatik olmayan her takım taraftarı bunu bilir. Nitekim dosya tekrar görüldü. Fenerbahçe aklandı. Yargıtay son noktayı koydu. Hukuken de vicdanen de bu iş bitti. Mahkemenin bitirdiği olayı tekrar kurcalamanın anlamı yok. 
Bu süreci kaşımak da hiçbir mantık barındırmıyor. 2010-11 şampiyonu Fenerbahçe’dir. Unutmayalım, FETÖ hepimizin ortak düşmanıdır. Tekrar ediyorum, her makul taraftar böyle düşünür. 
 
 
Devletin verdiği rakamlara inanmamak!
 
Ekonomideki sıkıntılar malum. Tekrar etmeye gerek yok. Hayat pahalılığı can yakıyor. Biz de aynı görüşteyiz. 
Ancak her şey kötü değil. İhracat rekor kırıyor. Savunma sanayi şahane. Terörle mücadelede ciddi başarılar var. 
Seneye kendi doğalgazımızı kullanacağız. TOGG arabamız piyasaya girecek. Gerçekten iyi şeyler de oluyor. 
Ancak tartışma programlarında devletin verdiği rakamları beğenmeyenler ya da inanamayanlar var. Mesele Bankalar Birliği Başkanı Alparslan Çakar, “Çiftçilerin yüzde 99’u borçlarını ödüyor” diyor. İnanmıyoruz diyorlar. 
Enflasyon rakamlarına inanmıyorlar. İhracat 230 milyar dolar. Bunun 55 milyar doları ithalata bağlı diye açıklama yapıyor Ticaret Bakanlığı. Yalan diyorlar. 
Sürekli bir küçümseme hâli var. Çünkü dertleri gerçekler değil; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye düşmanlık yapmak!.. Sonra da tarafsızız diyorlar. 
Evet sıkıntılar var. Türkiye’de sadece hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon var. Onun dışında üretim de var, ihracat da... Turizm rakamları da iyi geliyor. 
Milletin şikâyetlerini ciddiye almak ve enflasyon düşene kadar millete yardımcı olmak lazım. Nitekim devletimiz oluyor da....
Kötü niyetlilere, Türkiye düşmanlarına, algıcılara kanmayın.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
626793 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/cem-kucuk/626793.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT