BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Enerjik Aslan!

Tam dokuz gün önce Konyaspor deplasmanında tel tel dökülen Galatasaray, hemen ardından Nou Camp’ta dünya devi Barcelona’yı çaresiz bırakan “Çanakkale Geçilmez” oyunu oynamıştı. Beş günlük süre içinde takımın enerjisinin yükselmesi dikkat çekiciydi. Ancak en çarpıcısını dün akşam Beşiktaş derbisinde izletti sarı kırmızılı futbolcular. Sanki bir enerji patlaması yaşıyorlardı. Üstelik, Barselona dönüşü hava şartları sebebiyle İzmir’e inebilmiş, İstanbul’a da maçtan sadece 24 saat önce gelebilmişlerdi. Yıllar var, bu kadar tempo yapabilen, önde baskı uygulayabilen bir Galatasaray izlememiştim.

Bir Mustafa filmi

Sarı kırmızılı futbolcular hücuma çıkıyor, topu kaptırıyor, tekrar baskıyla kazanıyor. Tekrar kaptırıyor, yine baskıyla topu alıyor. Takip etmesi bile yorucuydu. Oyunun başında Omar’ın çizgiden çıkardığı ve Atiba’nın direkten dönen vuruşları golle sonuçlansa bile Galatasaray, enerji patlamasının karşılığını alacak görüntüyü veriyordu. Nitekim 22’de Mustafa Muhammed, gücünü, fiziğini ve hızını kullanarak Necip, Vida, Rosier’den sıyrılıp topu Kerem’le buluşturarak ilk golün mimarı oldu. Durmak bilmeyen Mustafa, 10 dakika sonra bu defa Umut’tan söküp aldığı topta pasörlüğünü bir defa daha konuşturarak, ikinci golün de hazırlayıcısı oldu.

Pena, Nou Camp’ı inkâr etti

İki gol atan Kerem için tribüne kadar gelen Lyon’un baş gözlemcisinin, listesine Mustafa Muhammed’in ismini de not ettiğine eminim. Neredeyse geçen sezondan beri âdeta yatan Mustafa’nın bir anda bu seviyeye gelmesinde Torrent’in mi payı var yoksa Gomis transferinin etkisi mi, kararsız kaldım. İkinci yarıda Torrent, Barcelona maçını düşünerek Mustafa ve Kerem’i kenara alınca oyun Beşiktaş’a döndü. Tabii bir de yol yorgunluğunun üstüne o tempoyu yapınca vites düşürmek zorunda kaldı sarı kırmızılı takım. Pena, Nou Camp’taki kurtarışlarını inkâr edercesine yediği hatalı golle, taraftarına son bölümü sıkıntılı geçirse de Torrent, ilk derbisinde ilk zaferini tattı.

Maçın adamı: Mustafa Muhammed 

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
624501 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ercan-yildiz/624501.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT