BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

48. yaşımıza girerken…

Yarım asırlık istikrarlı ve güçlü yayın hayatına sahip olmak, bir gazete için hakikaten büyük zenginliktir. Hele bu zaman zarfında, okuyucularının zihninde ve kalbinde silinmeyecek izler bırakmışsa...
 
 
Bugün 22 Nisan… Türkiye gazetesinin doğum günü! 22 Nisan 1970’te Türk basın camiasına katılan gazetemiz, yarım asra dayanan güçlü, istikrarlı ve toplum için son derece verimli yayın politikasıyla, ülkemizin kültür ve irfan hayatına çok büyük hizmetlerde bulundu. 48. yaşımızı idrak ederken, bu başarıyı yakalamış olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. 1970’te Türkiye gazetesi ile girdiğimiz medya âleminde, bugün; yazılı ve elektronik yayıncılıkta, millî ve milletlerarası seviyede başa güreşen büyük bir yayın grubuyuz. TGRT Haber, TGRT EU, TGRT Belgesel, İhlas Haber Ajansı, Dergi Grubu, ihtisas yayınları ve bunların dijital medya versiyonlarının oluşturduğu İhlas Yayın Grubunun “Amiral Gemisi” olarak Türkiye  gazetesi, alanında müstesna bir konuma sahiptir… Medya sektörünün özellikle son çeyrek yüzyılda büyük değişimler geçirdiği ve ekonomik olarak rekabet şartlarının çetinleştiği bir ortamda, Türkiye gazetesi her türlü zorlukla baş ederek, istikrarlı ve kaliteli yayın hizmetini sürdürmüştür. Şüphesiz bu başarıyı yakalamada en büyük pay, siz vefakâr okuyucularımıza aittir.
Türkiye gazetesi her daim, okuyucularının beklentilerini karşılamak ve ilk günden beri uymayı taahhüt ettiği yüksek prensiplerini muhafaza etmek için, gösterdiği azami gayreti hiç gevşetmedi. İftiharla belirtelim ki, bizi farklı kılan da bu özelliğimizdir. 1970’ten günümüze kadar, ülkemiz çok ama çok badireler atlattı. Çok büyük zorluklar, bunalımlar yaşadı. Siyasi ve ideolojik olarak derin ve keskin ayrışmalar yaşadı. Siyaseten uzun süren istikrarsız dönemler geçirdi… Bütün bu zor zamanlarda biz asla yayın prensiplerimizden taviz vermedik. Veremezdik de… Gazetemizin kurucusu Merhum Enver Ören, millî menfaatlerimizi her zaman en önde tuttu. Kurum menfaatini hiçbir zaman ülke menfaatlerinin üstüne çıkarmadı. Bu yüzden ağır bedeller ödedi. Fakat asla bu şiarından vazgeçmedi… Bu vesileyle kendisini bir kere daha rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Şunu hemen belirtelim ki, gazeteniz Türkiye; bugün de Sayın Mücahit Ören’in liderliğinde, aynı çizgide kararlılıkla yürümeye devam ediyor.
Toplumu bilgilendirmek ve aydınlatmak gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getirmenin şuuruyla, her vakit millî ve manevi değerlerimize ve toplumumuzun hassasiyetlerine saygıda kusur etmemeye çok dikkat ediyoruz. Türkiye gazetesi her şeyden önce, insanların gönül rahatlığıyla evlerine götürdüğü aile gazetesidir… Okuyucularının vasıflandırmasıyla, “HUZUR VEREN GAZETE"dir. Biz bu payeyi, en büyük kıymet ve zenginlik olarak sayıyoruz. Ve gerçekten buna layık olmaya çalışıyoruz. Sizlerden gelen takdirleri de, tenkitleri de daima en büyük ciddiyet içinde değerlendiriyoruz. Takdirleriniz bize şüphesiz güç veriyor. Tenkitleriniz de bizlere ders oluyor… Bu manada sorumluluğumuzun elbette hep farkındayız. Ama beşer olmak hasebiyle, kusur ve eksikliklerden beri olmadığımızı da biliyoruz.
İletişim teknolojisindeki baş döndürücü gelişmeler, işimizi her gün biraz daha güçleştiriyor. Ekonomik rekabetteki keskinleşmeye karşı en büyük güvencemiz, vefakâr okuyucularımız olarak sizlersiniz. Bundan ötürü sizlere müteşekkiriz. Bu değerli hizmeti ancak sizlerle devam ettirebiliriz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bize güç ve destek vereceğinizden emin olarak, hep beraber nice nice 48 yıllara…
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
596472 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ismail-kapan/596472.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT