BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Şaşkınlar çare arıyor!..

Hoppala!... Taaa “sayımı şaibeli (Zaten Türk yargısı iptal etti) genel kuruldan itibaren “koro hâlinde ‘seçim de seçim’ diye tutturanlar”, Mustafa Cengiz “Hodri meydan” deyince, “Bu baskın seçimdir” diyerek “seçimi yaptırmamak” yarışına girdiler; inanılır gibi değil!..
İnsanın yüzlerce kere “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” diyeceği geliyor!..
“Pandemi” gerekçesiyle “genel kurulun yapılmayacağı” yönünde yaygın bir kanaat varken, son günlerde “Hükümet, ‘açık havada ve hızlı bir oy kullanımı ile genel kurula izin verecek” iddiası kulislere inince, “İlle de seçim, Cengiz gitmeli” diye kampanya açanlar tam bir panik nöbetine tutuldular. “Baskın seçim yapılacak, kaos var” çığlıkları atmalarının hiçbir yaramadığını gören “İstemezükçü cephe” bu defa da “Genel Kurul çağrısı Tüzüğe uygun yapılmamıştır” yavesiyle Galatasaraylıların önüne çıktılar!..
Be kardeşim, “Pandeminin ülkeyi sardığı ve yeniden tedbir üstüne tedbir getirildiği” bir dönemde, “Tüzük şunun yapılmasını istiyormuş, o yapılmamış, bunun yapılmasını istiyormuş o da eksikmiş” diyerek “Genel Kurulu yaptırmamaya kalkışmak” tam da “Moliére’e selam gönderecek bir komediyi sahneye koymak” değilse, nedir?..
Pandemi yasak ve tedbirleri, Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, Sağlık Bakanlığı genelgeleri ışığında “Nelerin yapılacağını ve nasıl yapılacağını ortaya koyarken” ve de “genel kurullar” İçişleri Bakanlığı izinleri ve kriterleri ile ancak gerçekleşebilirken, “genel kurulun yapılmaması için ‘İzin kağıdı yok, nerde’ gibi usul tartışması açmak”, bilmem ki, bunca zamandır “seçim de seçim” diye tutturanların “nasıl bir panik içinde olduklarını” göstermiyor mu?..
İzin kağıdı, “Pandemi müsaade ederse”, elbette verilecektir, müracaatı yapılmıştır, “Pandemi ‘izin verilemez’ bir durumu ortaya çıkarmışsa”, zaten “izin verilmeyecek” ve genel kurul yapılmayacaktır; bu telaşınız neden?..
Telaşın sebebi açık; Mustafa Cengiz’in “seçimli genel kurulda adaylığını koyacağından ve açık ara seçimi kazanacağından” korkuyorlar!..
Başkan’ın “4 Aralık günü” yapacağı açıklamadan, “Evet, ben varım ve adayım” diyeceğinden korkuyorlar!..
İstiyorlar ki; “seçimli genel kurul yapılmasın, hastalığı sebebiyle nasıl olsa Mustafa Cengiz istifa edecek, onun seçime girmeyeceğinin kesinleşeceği bir zamanda genel kurul yapılsın!..”
Diyorum ya tam bir komedi!..
“Şaşkınlar çare arıyor” oyununa herkes davetli; dijital sahnede… Üstelik bedava!!!
Bakın “Çatı adayı / Ağabey aday” arayanlara bir de önerim var; seçime girecek adaylar, “Mustafa Cengiz karşıtı cephenin oylarını bölecek ve ‘adeta’ birbirlerinin rakibi” olacaklardır. Onun için “tek aday bulun” ve de o, “çatı adayı” olsun… 
“Çatı adayı” için de, bir önerim var sizlere; “Mayısa kadar, İnan Kıraç!..”
Gidin razı edin; bakalım, “Onun ve Liseci tayfasının” ne kadar gücü kalmış, göreceğiz!?.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
616387 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ocal-uluc/616387.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT