BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

CHP de Öcalan için yürüyecek mi?

Süleyman Özışık
Facebook
Selahattin Demirtaş henüz hapse atılmamışken ekran önüne çıktı, "HDP, Abdullah Öcalan'ın en büyük projesidir" dedi. 
Yetmedi...
"HDP'liler, öldürülen PKK'lıların cenazesine veya taziyesine gitmezse onlar hakkında parti disiplinini devreye sokar hesap sorarım" dedi 
O da yetmedi...
Son genel seçimlerde Kandil'deki teröristler ne dediyse, HDP'liler bire bir aynısını yaptı. Mesela, "CHP ile ittifak yapılsın, yoksa baraj sorunu yaşanacak" dediler.
CHP bu çağrı yapıldıktan hemen sonra ve hatta HDP bile açıklama yapmamışken gönül ittifakı açıklaması yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, "HDP'ye baraj atlatmalıyız. Her evden HDP'ye bir oy" kampanyası başlattı.
Baraj altında kalması kesin olan HDP, bu çağrılar sonrası CHP'den gelen oylar sayesinde Meclis'e girdi. 
Yerel seçimler öncesi CHP'den onlarca açıklama yapıldı. HDP ile gönül ittifakımız var denildi. Kemal Kılıçdaroğlu ittifakın nasıl olacağını görüştüğü HDP'li Ahmet Türk ile bir otel lobisinde basıldı ve bunu inkâr etti.
Gelelim son günlere...
HDP, İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayacağını, bu bölgelerde CHP'nin, daha doğrusu Millet İttifakı'nın aday gösterdiği isimleri destekleyeceğini söyledi. 
Sadece İstanbul Ankara İzmir değil. Ülkenin pek çok kentinde aynı iş birliğinin devam edeceği söylendi. Böylece, genel seçimde CHP'nin yardımıyla baraj atlayan HDP "Kan Kardeşi" CHP'ye diyetini de ödemiş olacak!.. 
Düne kadar, "Bizim HDP ile bir gizli ya da açık anlaşmamız olmayacak" diyen CHP, yaşanan yasak aşk ortaya çıkınca bu kez ağız değiştirmeye başladı.
Neymiş efendim?
HDP bu ülkenin yasal ve meşru partisiymiş. İş birliği yapmakta ne sorun varmış. HDP ile iş birliğine karşı çıkanlar, bu partiye oy veren 6 milyon insanı da terörist ilan ediyormuş. HDP'ye ve ona oy verenlere terörist denemezmiş!
Tam da bu savunma yapılırken HDP'den bir açıklama yapıldı önceki gün. Dediler ki: "Tecritte bulunan Abdullah Öcalan'ın adaleti için yürüyüş yapacağız!"
Şapa oturmak dediğin bu olsa gerek!
"Terörle bir ilgileri yok" dedikleri parti, dünyanın en azılı, eli en kanlı teröristi için yürüyüş yapma kararı alıyor, daha ne olsun!
İnşallah Kemal Kılıçdaroğlu'nu da bu yürüyüşe davet ederler.
Zira kendisi, teröristler için, ajanlar için, hainler için maraton yürüyüşleri yapmakta pek bir mahirdir. "Tayyip gidecekse, PKK'ya bile razıyız" diyen Kemalist CHP'liler de bu yürüyüşe destek verir herhâlde...
Şimdi yeni bir söylem ürettiler...
"Madem HDP terörist partidir, o zaman devlet neden kapatmıyor" diyorlar.
Yook, yok o iş artık öyle olmuyor.
Türkiye'nin şu anda HDP'yi kapatmak gibi bir derdi yok ve olmamalı. O işler eskiden yapılıyordu. Partiler kapatılıyor seçmenler mağduriyet yaşandığına inanarak kapatılan partinin yerine açılan yeni partiye daha büyük destek veriyordu. 
Türkiye artık buna imkân vermiyor. Aksine, HDP'yi balık yakalamak için yem olarak kullanıyor.
Partinin yönetimine geçip de Kandil'in korkusuyla PKK'ya destek verenleri tek tek avlıyor ve hak ettikleri şekilde cezalandırıyor.
Örnek, Selahattin Demirtaş.
Örnek, Figen Yüksekdağ.
Örnek, Gültan Kışanak ve diğerleri…
Efendim HDP'ye oy verenlerin oyunu istemek suç muymuş?
Tabii ki değil, böyle bir şey söyleyen yok ki. Sen HDP ile iş birliği yapmadan, baraj altında kalan HDP'ye baraj atlatmadan sadece seçmenlerle bir iş birliği yapabiliyorsan elbette suç değil.
AK Parti'nin yaptığını yap mesela!
HDP ile gizli ya da açık ittifak yapmadan bugüne kadar HDP'ye oy veren seçmen kitlesinin oyuna talip ol. Allah'ın bir tek kulu buna itiraz etmez, edemez!
Ama sen "falanca yerde ben senin, filanca yerde de sen benim adayımı destekle" diyerek Kandil'in partisiyle anlaşma yaparsan, Kandil'den gelen talimatlara harfi harfine uyarsan, Abdullah Öcalan için yürüyeceğini söyleyen insanların arasından çıkacak belediye başkanlarını desteklersen...
İşte o olmaz. 
Bunu yaptığın takdirde sen de onlar kadar terörist, onlar kadar hain olursun!.. 

 
SİZİ YÜRÜTEN ADAM DEĞİLDİR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Abdullah Öcalan için yürüyeceğini söyleyen HDP'lilere seslendi.
Dedi ki:
"Şimdi Apo içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir!"
Hep söylerim.
Başkalarının vurduğuna dikiş atarlar. Süleyman Soylu'nun vurduğunun üzerine direkt toprak atıyorlar çünkü vurdu mu sağ bırakmıyor!
Ne diyelim...
Allah soyunu soylandırsın, gücüne güç katsın Süleyman Soylu.
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
606510 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/606510.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT