Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler kimdir? Alaattin Köseler kaç yaşında ve nereli?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler kimdir? Alaattin Köseler kaç yaşında ve nereli?
Beykoz, Haber

Biyografi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler oldu. Yerel seçim hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine sayılı günler kala adaylar açıklanmaya devam ediyor. Vatandaşlar oy vereceği adayları sorguluyor. CHP, Beykoz Belediyesi adayı olarak Alaattin Köseler’i açıkladı. Peki, CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler kimdir? Alaattin Köseler kaç yaşında ve nereli? Mesleği ne? İşte hayatı...

CHP'nin Beykoz Belediye Başkan adayı belli oldu. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine sayılı günler  kala partiler adaylarını birer birer açıklıyor. Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2024 yerel seçimlerde gösterilecek olan adayları duyurmaya devam ediyor. 2024 yerel seçimlerinde rekabet edecek adaylar merak ediliyor. Vatandaşlar 2024 yerel seçimlerde oy vereceği adayları araştırmaya başladı. CHP, Beykoz Belediyesi adayı olarak Alaattin Köseler’i açıkladı. Peki, CHP Beykoz Belediyesi adayı Alaattin Köseler kimdir? Alaattin Köseler kaç yaşında ve nereli? İşte, hayatı ve kariyeri.

CHP BEYKOZ BELEDİYESİ ADAYI ALAATTİN KÖSELER KİMDİR, MESLEĞİ NE?

Alaattin Köseler, 1960 yılında Paşabahçe’de doğdu.1972’de Paşabahçe İlkokulu’nu bitirdi. Köseler, 1975 yılında Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu’ndan mezun oldu. 1978’de Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’ni bitirdi.1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni tamamladı.  
Alaattin Köseler, Beykoz Spor Kulübü’nün Basketbol şubesinde on iki sene basketbol oynadı. Mimar olarak proje müdürü ve şantiye şefliği görevlerini yürüttü.  Bahçeşehir Ticaret Merkezi gibi pek çok büyük projeye imza attı. TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) üyesi olan Köseler, evli ve bir çocuk babasıdır.

ALAATTİN KÖSELER HAYATI VE KARİYERİ

Alaattin Köseler, 1999 Yerel Seçimleri’nde, Beykoz Belediye Başkanı oldu. Zamanının  en büyük ve en modern Hayvan Barınağı’nı hayata geçirdi. Zamanla Beykoz’un sembolü olan Bayrak Anıtı’nı yaptı. Rüzgarlıbahçe’de, Hizmet Binası’nı yaptı.Beykoz’da işsizliği çözmek için, İTKİP ile ortak proje geliştirdi ve 1500 kişiye iş imkanı sağladı. Afet Karar Destek Modelleri oluşturuldu, bu projeler; 2 kez E-TR olmak üzere, birçok ödül aldı. 

Düzenleyen:  - Biyografi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...