"Case Breakers" adlı 40 kişilik ekip, yetkililere ve gazetelere şifreli mesajlar göndermesiyle tanınan kimliği belirsiz "Zodiac Katili"nin 2018 yılında ölen Gary Francis Poste adlı kişi olduğunu iddia etti.

Gary Francis Poste’un evinin karanlık odasında buldukları fotoğraflarda alnındaki yara izlerinin, Zodiac Katili'ne ilişkin polis çizimleriyle uyuştuğuna dikkati çeken ekip, 1966’da güney California’da işlenen bir başka faili meçhul cinayeti de Poste ile ilişkilendirdiklerini açıkladı.

DNA ÖRNEKLERİ İÇİN FBI'A ÇAĞRIDA BULUNDU

Ayrıca seri katilin gönderdiği şifreli mesajlardan isminin harfleri çıkarıldığında ortaya alternatif bir mesaj çıktığı ileri sürüldü.Case Breakers, ellerinde bulunan Poste’a ait DNA örneğinin, faili meçhul Cheri Jo Bates cinayeti mahallinden alınan örneklerle kıyaslanması için FBI’a çağrıda bulundu.Cheri Jo Bates cinayeti, Zodiac Katili'ne bağlanan ilk cinayetten iki yıl önce, 1966’da California’nın Riverside şehrinde işlenmişti.Eski FBI görevlilerinin kurduğu gönüllü araştırma grubu katilin kimliğini tespit ettiklerini duyurdu

Riverside Emniyet Müdürlüğü Faili Meçhul Cinayetler Ünitesi ise Amerikan Fox News’a yaptığı açıklamada, Cheri Jo Bates cinayetinin Zodiac Katili tarafından işlenmediğine karar verdiklerini ve faili meçhullerle ilgili FBI’a başvurulması gerektiğini ifade etti.


Zodiac Katili filmlere, belgesellere ve kitaplara konu olmuştu

37 CİNAYET İŞLEDİĞİNİ İLERİ SÜRMÜŞTÜ

San Francisco’da 1968 ve 1969 yıllarında işlenen 5 cinayet Zodiac Katili ile ilişkilendirilmişti.Ancak seri katil, San Francisco Chronicle gazetesine gönderdiği mesajlardan birinde, 37 cinayet işlediğini ileri sürmüştü. Zodiac Katili on yıllar boyunca kitaplara, belgesellere ve filmlere konu oldu.

Amerikalı aile şokta: Yaşadıkları evin tavanı yılanlarla dolu Amerikalı aile şokta: Yaşadıkları evin tavanı yılanlarla dolu ABD'de meydana gelen korkunç olayda, yeni taşındıkları evde sızıntı şikayeti yaşayan aile tavanın çökmesi üzerine dehşet kapıldı. Aile tavanda bir yılan yuvası olduğunu ve orada dört yılanın yaşadığını fark etti.
Meksikalı seri katilin evinde 4 bin’den fazla kemik bulundu Meksikalı seri katilin evinde 4 bin’den fazla kemik bulundu Geçtiğimiz Mayıs ayında tutuklanan Meksikalı yamyam seri katilin evinde 4 bin 300’den fazla insan kemiği kalıntısına ulaşıldı.
İngiltere'de seri katil alarmı İngiltere'de seri katil alarmı İngiltere Wiltshire'daki M4 otoyolunun Swindon uzantısının yakınındaki bir ormanda insan kemikleri bulundu. Polisler, bir seri katilden şüpheleniyor.