İsrail ordusunun internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamasında Kochavi, Lübnan’da füze ve roket sisteminde imha edilecek binlerce hedefi belirledikleri ifadelerine yer verdi.  Kochavi, "Komuta karargahı, roket güdümlü el bombaları, fırlatıcılar ve bu hedeflerin daha fazlası olan tüm hedefler saldırı planında. Tüm bu hedefler Lübnan'da vurulacak." ifadelerini kullandı.

İçinde füze olan veya füze yakınında bulunan her ev ile füze komuta merkezinin tümünün savaşta vurulacağını belirten Kochavi, "(Lübnan'daki Hizbullah'a atıfta bulunarak) Düşmanın füze ve roket sisteminde imha edilecek binlerce hedefi belirledik." ifadelerine yer verdi.

HİZBULLAH’TAN HENÜZ AÇIKLAMA GELMEDİ

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, 6 Haziran'da Yunanistan'a "Lübnan ile İsrail arasındaki tartışmalı deniz sınırında Tel Aviv için gaz arama çalışmaları yürüten gemiyi ivedi şekilde geri çekme" çağrısı yapmıştı.

Lübnan'ın güneyindeki sınır bölgeleri İran destekli Hizbullah'ın kalesi olarak tanımlanıyor. Hizbullah ile İsrail ordusu arasında zaman zaman gerginlikler yaşansa da 2013'ten beri ciddi bir çatışma kaydedilmedi.

İsrail güçleri evlerini yıktı! Filistinli çift enkazda evlendi İsrail güçleri evlerini yıktı! Filistinli çift enkazda evlendi Filistinli çift, İsrail güçleri tarafından yıkılan gelin evinin enkazında düğün töreni düzenledi.
İsrail'den füze önlemi: Bahreyn ve BAE'ye radar yerleştirdi iddiası ortalığı karıştırdı İsrail'den füze önlemi: Bahreyn ve BAE'ye radar yerleştirdi iddiası ortalığı karıştırdı İsrail hakkında ortaya atılan bir iddia gündeme bomba gibi düştü. İsrail'in İran'dan gelebilecek füze saldırılarına karşı erken uyarı veren radar sistemlerini Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'e kurduğu ileri sürüldü.