12 ilde uyuşturucu tacirlerine ağır darbe! 57 kişi yakalandı

Düzenleyen:
- Güncelleme:
İçişleri Bakanı, Uyuşturucu Operasyonu, Haber

Gündem Haberleri

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde 12 ilde uyuşturucu madde imalatçıları ve satıcılarına operasyon düzenlendi. Yakalanan 57 kişinin 28'i tutuklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik Jandarma tarafından düzenlenen “NARKOÇELİK-26” operasyonları hakkında açıklamalarda bulundu.,

Bakan Yerlikaya resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "57 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. 28'i tutuklandı. 14'ü hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

12 ilde uyuşturucu tacirlerine ağır darbe! 57 kişi yakalandı - 1. Resim

HEPSİ TEK TEK YAKALANDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından, uyuşturucu madde imalatı ve satışı yapanlara yönelik düzenlenen Narkoçelik-26 operasyonlarının detaylarını paylaştı.

Buna göre, operasyonlar Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, İl Jandarma Komutanlıklarınca, 236 ekip, 1596 personel ve hava araçları ile İstanbul, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, Aydın, Gaziantep, Erzurum, Samsun, Hatay, Ankara, Ağrı ve Van olmak üzere 12 ilde gerçekleştirildi.

Operasyonlarda, 57 uyuşturucu satıcısı yakalandı, 28'i tutuklandı, 14'ü hakkında adli kontrol kararı verildi. Gözaltına alınan diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Aramalarda 426 kilogram uyuşturucu madde, 3 milyon 915 bin 485 kök kenevir ve kök skunk, 2 milyon 512 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

12 ilde uyuşturucu tacirlerine ağır darbe! 57 kişi yakalandı - 2. Resim

ÜLKENİN DÖRT BİR YANINDA OPERASYONLAR SÜRECEK

Bakan Yerlikaya, açıklamasında "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek." ifadelerini kullandı.

Çalışmalarda görev alan jandarma ve Gümrükler Muhafaza Müdürlüğü personelini tebrik eden Yerlikaya, operasyonlara ilişkin görüntüleri de paylaştı.

12 ilde uyuşturucu tacirlerine ağır darbe! 57 kişi yakalandı - 3. Resim

Düzenleyen:  - Gündem
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...