Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Bakan Koca duyurdu, Yılmaz Karakoyunlu hayatını kaybetti

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Bakan Koca duyurdu, Yılmaz Karakoyunlu hayatını kaybetti
Fahrettin Koca, Haber

Gündem Haberleri  / Anadolu Ajansı

İstanbul'daki evinde rahatsızlanan eski bakan Yılmaz Karakoyunlu hastaneye kaldırılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Karakoyunlu'nun yapılan tüm müdahalelere hayatını kaybettiğini duyurdu.

Eski Bakan Yılmaz Karakoyunlu, İstanbul'daki evinde rahatsızlandı. Hemen hastaneye kaldırılan Karakoyunlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

BAKAN KOCA ÖLÜM HABERİNİ DUYURDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eski bakanlardan Yılmaz Karakoyunlu'nun hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Devlet eski bakanlarımızdan Yılmaz Karakoyunlu, İstanbul'daki evinde geçirdiği rahatsızlık sebebiyle kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve dostlarına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

YILMAZ KARAKOYUNLU KİMDİR?

26 Nisan 1936 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Yılmaz Karakoyunlu; 1955 yılında Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesini, 1959 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi'nden doktorasını aldı. 20 ve 21'inci dönem İstanbul milletvekilliği de yapan Karakoyunlu, bu dönemde Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2001 yılındaki Bülent Ecevit kabinesinde, Devlet Bakanı ve hükümet sözcüsü olarak TRT, Anadolu Ajansı, Basın Yayın Genel Müdürlüğü ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığında sorumlu olarak görev aldı. Yılmaz Karakoyunlu, evli ve 2 çocuk sahibidir. 

 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...