İstanbullu şehri terk ediyor! Bayram tatilcileri yollara düştü, işte trafikte son durum

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Kurban Bayramı öncesinde İstanbul'dan çıkışta yoğun trafik başladı. Tatilciler şehir dışına çıkmaya devam ediyor. Ankara istikameti Gebze kesiminde trafik yoğunluğu yaşanırken, kent içinde trafik yüzde 10'da kaldı. İstanbul-Tekirdağ karayolu üzerinde yoğunluk oluşturdu. Araç kuyruğu, dron ile havadan görüntülendi.

Kurban Bayramı arifesinde Anadolu Otoyolu'nun Ankara istikameti Gebze kesiminde trafikte yoğunluk yaşanıyor.

Bayram tatilcileri İstanbul'dan kaçıyor! Şehrin çıkışında trafik kilit - 1. Resim

İstanbul'da, Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşların arife günü sabah saatlerinden itibaren trafiğe çıkması nedeniyle otoyollarda yoğunluk yaşanıyor.

Bayram tatilcileri İstanbul'dan kaçıyor! Şehrin çıkışında trafik kilit - 2. Resim

Kentin ana arterlerden biri olan TEM Otoyolu'nda, Ataşehir ile Sultanbeyli arasında trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bayram arifesinde yola çıkan vatandaşlar nedeniyle bu güzergahın Ankara istikametinde trafik ağır seyrediyor. Yoğunluğun yaşandığı Çamlıca gişelerde de araçlar kontrollü olarak geçiş yapıyor.

Bayram tatilcileri İstanbul'dan kaçıyor! Şehrin çıkışında trafik kilit - 3. Resim

Otoyollardaki durumun aksine kent içi trafikte sabah saatlerinde yoğunluk gözlenmiyor. İBB Cep Trafik haritası verilerine göre, trafik yoğunluğu Avrupa Yakası'nda yüzde 11, Anadolu Yakası'nda ise yüzde 8'e kadar düştü. Kent genelindeki trafik yoğunluğu ise yüzde 10 olarak ölçüldü.

Bayram tatilcileri İstanbul'dan kaçıyor! Şehrin çıkışında trafik kilit - 4. Resim

D-100'DE AKICI YOĞUNLUK SÜRÜYOR

Kurban Bayramı’nı memleketlerinde geçirmek için İstanbul'dan yola çıkanlar Düzce geçişinde hem D-100 karayolunda hem de Anadolu otoyolunu kullanıyor.

İstanbullu şehri terk ediyor! Bayram tatilcileri yollara düştü, işte trafikte son durum - 5. Resim

Hem D-100 karayolunda hem de Anadolu Otoyolunda alınan önlemlerle yollarda akıcı yoğunluk sürüyor. Jandarma ekipleri D-100 üzerinde, polis ekipleri ise Anadolu Otoyolu üzerinde önlemler alarak herhangi bir aksaklığa mahal vermiyor. Her iki yoldaki akıcı trafik ise havadan drone ile görüntülendi.

SON GÜNE KALANLAR TEKİRDAĞ'A KAÇTI

Kurban Bayramı tatilini memleketleri yerine daha yakın bir noktada geçirmek isteyen İstanbullular, Tekirdağ'ın yolunu tuttu. Birçok vatandaş İstanbul'dan Tekirdağ başta olmak üzere tatil beldelerine doğru yola çıktı. Tatile gitmek isteyenler ve Kurban Bayramı'nın memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, karayolunda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Tekirdağ'da Beyazköy, Yeniçiftlik, Yenice ve Üniversite kavşaklarında yoğunluk gün boyunca davam etti.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...