Irkçı tahrikin bedeli 1 milyar dolar

- Güncelleme Tarihi:
Editör: Zeliha Mangırcıoğlu
Irkçı tahrikin bedeli 1 milyar dolar
Arap Turist, Turizm

Irkçıların körüklediği Arap düşmanlığı sebebiyle Türkiye’ye yatırım yapan birçok iş adamı baskıya dayanamayıp işini taşıdı. İki ayda Türkiye’den çıkan 1 milyar dolarlık Körfez sermayesi farklı ülkelere yöneldi.

YILMAZ BİLGEN'İN HABERİ - Türkiye’de yükselen Arap düşmanlığının son iki aylık dönemde ekonomiye vurduğu darbe 1 milyar doları aştı. Buna bazı resmî uygulamaların da eklenmesi ile içerideki birçok Arap yatırım ve Arap ülkelerine endeksli ayakkabı, sağlık, inşaat, halı, turizm, gıda ve tekstil başta olmak üzere 15’e yakın sektör gelişmelerden olumsuz etkilendi. Birçok firmada faaliyetler durma noktasına geldi. Körfez başta olmak üzere birçok Arap ülkesine ihracat yapan onlarca firma kapısına kilit vurdu. Almanya, Fransa, İsviçre ve Avusturya ile birlikte Dubai ve Mısır, Türkiye’deki Arap sermayesini kendi ülkesine çekme amaçlı yoğun çaba sarf ediyor.

TOPLAM YATIRIM MİKTARI 30 MİLYAR DO ...

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Yüksel 19 Ağustos 2023 12:00

Bunu geçen haftalarda gittiğim izmit maşukiyede gördüm Çoğunluk gelen müşteri Arap Ve müşterilere çok kaba davranılıyor

Sonraki Haber Yükleniyor...