BEDAŞ'ın açma kapama bedeline kim "dur!" diyecek?

A -
A +
Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız, Malumunuz olduğu üzere kredi kartı ile ödeme, tekel konumundaki Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ gibi işletmeler hariç, aklınıza gelebilecek en ufak işletmelere kadar inmiştir. BEDAŞ özellikle kendi belirlettiği, tüketici hakem heyetlerinin müdahil olmadığı, tek taraflı düzenlemelerle, tedarikçi seçme şansı olmayan abonelerinin elektrik enerjisini istediği gibi 3-5 günlük gecikmede bile kesip açma-kapama bedeli almaktadır. Ayrıca internetten kredi kartı ile ödeme imkânını maksatlı olarak vermemekte, böylece inanılmaz temerrüt faizi geliri elde etmektedir. Yüz binlerce haneyi istismar eden bu kuruma, kim "dur!" diyecek?
Benim sizden talebim, sizin bir talimatınızla çözülecek bu meselenin halli, ayrıca bugüne  kadar almış oldukları açma-kapama bedellerinin, çıkarılacak bir kararname ile herkese iade ettirilmesidir.
Son bir husus, iktidar partisi ve 2023 yılı hedefleri olan bir parti olarak, basında çıkan 2-3 haber üzerine 10'larca yetkilinin teyakkuza geçtiği bu ortamda, yüz binlerce haneyi istismar eden, bu tekelci firmayı hangi güç koruyup kollamakta ve buna göz yummaktadır? Sistemdeki kara delik nerededir? Asıl konu bunun da çözülmesidir. Bu da hem partiniz, hem de yapısal hataların giderilmesi adına, milletimiz için çok büyük kazanım olacaktır. Bilgilerinize arz ederim.
Serbest tüketici limitlerinden dolayı, seçme hakkı olmayan elektrik aboneleri adına: Ahmet Arıcı-İstanbul

 

Vatandaş derdini sokağa yazmasın artık!
Feridun Ağabey, İstanbul Güngören'de sokaklarda, son dönemlerde hızla artan silah ve bıçaklı darp, gasp, hırsızlık gibi olaylardan tedirgin olan duyarlı mahalle sakinleri şikâyetini artık yollara yazarak dile getiriyor. Vatandaşın caddeye yazdığı yazıyı görenler "acaba yapılan ihbarlara, şikâyetlere, dilekçelere cevap alamayan vatandaş derdini sokağa yazarak mı anlatmayı denedi" sorusunu akıllara getirmiyor mu sizce de?
Bunu Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Bakırköy ilçelerinde yayın yapan gazetemde yayınlayıp gazetemizin objektifine takılan fotoğrafın ilçe emniyet müdürlüklerimizi harekete geçireceğini ümit ediyorum. Güngören İnönü Caddesi'nde vatandaşın "polis yok, uyuşturuculara, magandalara dur diyen yok" şeklinde sokağa yazarak dikkat çekmek istemesi haberini aynı zamanda abonesi olduğum gazetemde de yayınlanmasını arzu ettim. Asayişle ilgili birimlerimizin bölgemizde derdini sokağa yazan vatandaşın derdiyle ilgilenmesini diliyorum. Bayram Kırtaş-İstanbul

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.