Keskin bir virajdı

A -
A +

Ligdeki rakibiniz kazanmış, bekliyor...

 

Oyuna iyi başlayan ve G.Saray’ı bunaltan taraf Antalyaspor’du! Sağdan, soldan ceza sahasına yüklendiler.

 

Bu dakikalarda Nelsson çok kritik hamlelerle rakibi topla buluşturmayarak başarılı oldu. Bu arada Muslera’ya da çok iş düştü!

 

Antalyaspor geriye düştü ama oyundan hiç düşmedi. Ciddi pozisyonlar buldular, kanatlardan etkili oldular.

 

Antalyaspor kolay teslim olmadı!

 

Tete ilk yarıda çok top kaybetti, hiçbir varlık gösteremedi.

 

Okan Buruk, hiç beklemedi ikinci yarı Kaan’ı beke alarak Barış Alper’i ileri attı. Sağ kanada bir dinamizm geldi.

 

Antalyaspor’un hiç de teslim olacak bir oyunu yoktu. Erdoğan ve Güray takımı âdeta ileri itiyordu. Buksa istediği topları alamadı. Ancak müsabakanın her anı Antalya’nın gol bulabileceği bir tempoda geçti. 

 

Bu kaosta; hakemler ne yapsın?

 

Türkiye’de futbol; kaostan besleniyor. Maç dün başlamadı, 48 saat önce başladı! TFF ve kurulları sağlıklı kararlar alamazken hakemler ne yapsın?

 

Gelelim maça;

 

1) Dakika 12’de VAR, Tete’nin ayağına bir temas tespit etti, hakemi çağırdı! Belli belirsiz bir temas! VAR’ın karışmaması gereken bir pozisyon. Hakem gitti, izledi; penaltı noktasını gösterdi! 

 

2) Dakika 37’de Vinicius’un kafayla ağlara gönderdiği top için faul kararı doğru. Çift elle Antalyasporlu oyuncunun zıplamasına mani oluyor. Etkisi yüksek, net faul.

 

3) Dakika 59’da Erdoğan’ın Köhn’e müdahalesi net penaltı. Sağ ayağının altı rakibinin sağ ayağına net bir şekilde dokunuyor. Abdulkadir Bitigen yakındı, penaltıyı, VAR’a bırakmadı.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.