2020 Hac kura sonuçları öğren.. Hac sonuçları sorgula. Hac çekiliş sonuçları sorgulama ekranı. Hac Kura Çekilişi Hac Kura Sonuçları 2020 | Diyanet Hac Kura Sonuçları TC Kimlik ile Sorgulama öğrenme... Hac kura sonuçları 2020 ne zaman, saat kaçta açıklanacak? sorusunun cevabını merak edenler bu habere bakabilir. 2019 hac kuraları çekiliş sonuçlarının Türkiye'de 2 milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği hac kurası çekildi. Kuranın sonuçlarına https://www.hac.gov.tr/ adresinden ulaşılabilirsiniz.. Sonuçlar ayrıca hacı adaylarının cep telefonlarına mesaj olarak gönderilecek. Öyle ki adını yazdıranlar Diyanet hac kur sonuçları sorgulama işlemlerini araştırıyor. Açıklanan hac kura sonuçları sorgulama işlemlerini TC kimlik numaranız ile gerçekleştirebileceksiniz. Hac kurası çekilişi 2020 sonuçları belli olur olmaz turkiyegazetesi.com.tr adresinden an be an aktarılacak. Hac kur sonuçları 2020 ve Diyanet hac kura sonuçları sorgulama işlemleri için aşağıdaki linklere tıklamanız yeterlidir.

Binlerce hacı adayı için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda bilgisayar ortamında noter huzurunda kamuoyuna açık yapılan kura çekimi ile 83 bin 430 kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazandı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın startını verdiği kura çekiminde vatandaşlar heyecanla isminin kura ekranında çıkmasını bekledi.

HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Ekranda ismini gören vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. Heyecanlarını telefonla aradıkları yakınlarıyla paylaşan hacı adayları, büyük sevinç yaşadı.
Hacca gitmek için daha önce başvurduğu halde gidemeyip kayıtları yenilenenler ile bu yıl ilk kez başvuru yapan hacı adaylarının katıldığı kura, vatandaşların ön kayıt yaptırdıkları yıllar dikkate alınarak hesaplanan katsayı ve oranları ile hac konaklama tercihleri esas alınarak çekildi. Hacı adayları, kura sonuçlarını saat 21.00'den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. Ayrıca hacı adaylarına kısa mesaj yoluyla kura sonucuna ilişkin bilgi iletilecek.

Kesin kayıt belgesi alınırken ‘Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu’ veya ‘Acenta Organizasyonu’ tercihleri de yapılabilecek. Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine hac konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 30 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında illere dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

HAC KURALARI NASIL ÇEKİLİYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığınca, kuraya tabi tutulacak hacı adaylarının önemli bir bölümünün önceki yıllardan beri bekleyen ve bu yıl tekrar kayıt yenileten, bir kısmının da ilk kez ön kayıt yaptırmış olanlardan teşekkül etmesi sebebiyle, önceki yıllardan bekleyenlerin mağduriyetlerini belli oranda giderebilmek ve kendilerine daha fazla imkan sağlamak maksadıyla, kur'a çekiminde; kayıt yapılan yıllara göre kat sayı uygulanması ve kuranın; hacı adaylarının peş peşe girdiği kura sayısının kendisiyle çarpımı sonucu elde edilecek rakama göre çekilmesi benimsenmiştir. Örneğin Katsayılı kura sistemi ile 5 yıldır başvuru yapanların 25 kez, 4 yıldır kayıt yaptıranların 16, 3 yıldır kayıt yaptıranların 9, 2 yıldır kayıt yaptıranların 4 ve bu yıl ilk kez kayıt yaptıranların ise 1 kez ismi çıkmakta, böylece yeni kayıt yaptıranların heyecanı da her yıl devam etmektedir.

Hacı adaylarının pasaportları, toplu halde Ankara'daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği'ne gönderilir, vizeleri alındıktan sonra uçak biletleri ile birlikte, önceden belirlenen (hangi hacı adayının hangi hava alanından gideceği) hava alanlarına gidilir ve pasaport ve biletler Hacı adaylarına teslim edilir, sonrasında da hava yolu ile hac yolculuğu başlar.