Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

32 günün kaldığı yerel seçim için çalışmalarını hızlandıran Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum, Kartal'da düzenlenen mitinge vatandaşlara seslendi. Kentsel dönüşüm projelerini hatırlatan Kurum mevcut İBB ve Kartal yönetimine sert sözlerle yüklendi, "Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok. Biz 650 bin konutu dönüştüreceğiz diyoruz. Onlar ne gerek var, olmazsa da olur diyorlar" dedi.

31 Mart'ta gerçekleştirilecek Mahalli İdari Genel Seçimleri'ne sadece 32 gün kaldı. Seçim takvimi adım adım işlerken adayların çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Kartal Soğanlık Meydanı’nda miting düzenledi. Mitinge Kurum’un yanı sıra Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok - 1. Resim

'TEK BİR ÇAKILI ÇİVİLERİ DAHİ YOK'

Mitingde konuşan İBB Başkan Adayı Kurum, mevcut İBB yönetimi ve CHP'li Kartal Belediyesi'ni sert sözlerle eleştirdi. "Ne CHP’li mevcut İBB yönetiminin ne de Kartal Belediyesi’nin bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok. Biz 650 bin konutu dönüştüreceğiz diyoruz. Onlar ne gerek var, olmazsa da olur diyorlar" diyen Kurum'un açıklamaları şöyle:

“İstanbul’umuz, emin ellerde değil. Bu aziz şehir, liyakatsizliğin kurbanı olmaktadır. Bu aziz şehir, beceriksizliğe mahkûm edilmektedir. Oysa ki İstanbul’umuz, ihmale gelmez. İstanbul’umuz, yarı zamanlı belediye başkanlığını asla affetmez. İstanbul’umuz, sorunlarının çözümü noktasında gayret ister.

Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok - 2. Resim

Kartal kaç dönemdir CHP’li yönetimin elinde.Ne CHP’li mevcut İBB yönetiminin ne de Kartal Belediyesi’nin bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok. Biz 650 bin konutu dönüştüreceğiz diyoruz. Onlar ne gerek var, olmazsa da olur diyorlar. Farklı gündemler peşinde koşarak İstanbul’un sorunlarını göz ardı etmeye devam ediyorlar.

BİZİM GERÇEKLERİMİZE HAYALLERİ ULAŞAMAZ

Bizim gerçeklerimize onların hayalleri bile ulaşamaz. Bizim bu yaptıklarımızı onlar rüyalarında bile göremez. Bunlar Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı da aynı şekilde eleştirmişlerdi. ‘Sen bu motor fabrikasını nasıl kuracaksın, yapamazsın’ demişlerdi. Ama o ‘iman varsa imkân da vardır’ dedi ve bu gayesine ulaştı. 31 Mart akşamı Saraçhane’ye gidip, 1 Nisan sabahı da tüm İstanbul’u kucaklayacağız. Tüm İstanbullularla birlikte eserlerimizi ve hayallerimizi bir bir gerçekleştireceğiz.

Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok - 3. Resim

VATANDAŞIMIZ 5 YILDIR DAĞ GİBİ BİRİKEN SORUNLAR YÜZÜNDEN DERTLİ

AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’mızın yönettiği her ilçemize gittiğinizde eser ve hizmetini en güzel şekilde görürsünüz. CHP’nin yönetiminde olan belediyelere baktığımızda ise en temel belediyecilik vazifelerini dahi yapılmadığını görürsünüz. Milletimizin sağlıklı bir hizmet alamadığını görürsünüz. Çünkü CHP belediyeciliği sorumsuzluk ve ilgisizlik, becerisizlik, liyakatsizlik, beceriksizlik demek.

Kartal’ın tüm mahallelerindeki vatandaşlarımız 5 yıldır dağ gibi biriken sorunlar yüzünden dertli. Kartallı kardeşlerimiz dünyanın en güzel şehrinin en uzun sahillerinden birinde yaşamaktayken korku içinde vakit geçiriyorlar. İlçemizdeki kardeşlerimiz alt yapıdan üst yapıya, imar sorunundan kentsel dönüşüme kadar birçok sorunla baş başa. Bu alt yapı sorunlarını niye yapmadınız?

Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok - 4. Resim

Biz bu sorunları gidereceğiz dediniz ama 5 yıllık süreçte Kartal’ı görmezden geldiniz. Biz nasıl ki Kartal’da çöken Yeşilyurt apartmanında olduğu gibi sizlerin yanında durduysak, bir an bile yanınızdan ayrılmadıysak bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sizleri CHP’nin belediyecilik anlayışına asla teslim etmeyeceğiz.

MÜLKİYET SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ

1 Nisan’dan itibaren Kartal’ımız için dev yatırımlarımızı hızlıca başlatacağız. Aydos - Pendik yolunu ve Kartal sahil düzenlemesini yapacağız. Böylece Kartal’ımızın çehresi değişecek, trafik rahatlayacak, bölgemiz nefes alacak. 2,5 yıl içerisinde Kartal D100 Uğur Mumcu raylı sistemini ve Üsküdar-Kadıköy-Maltepe-Kartal tramvay hattını bitirip Kartallı kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok - 5. Resim

Artık kullanılması elverişsiz hale gelen Hasan Ali Yücel Sanat Merkezi’ni Kartal’ımıza kazandıracağız. 100 dönüm üzerinde Aydos Kent Park’ının düzenlemesini Kartal’ımızın şanına yakışır bir şekilde yapacağız. Ayazma Seyir Terası ve sosyal tesislerimizi kadınlarımızın, annelerimizin, gençlerimizin vakit geçirmesi için yenileyeceğiz.

Yeşilyurt Apartmanı yıkıldığında gelip günlerce buralarda vakit geçirdik. Bu bölgede büyük bir kentsel dönüşüm başlattık. Vatandaşlarımızın güvenli, huzurlu, konforlu yuvalarını teslim ettik. Orhantepe Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projemizde olduğu gibi tüm Kartal’da mülkiyet sorunu tamamen ortadan kaldıracağız. Hiç bir vatandaşımızın İBB ile mülkiyet sorunu kalmayacak.

 

Kartal’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacağız. Kartal Sahili, stadı ve etrafı yıllardır atıl bir şekilde bekliyor. Kartal Stadı’nın olduğu yerde zemin altı otopark ve üstüne inşa edeceğimiz Pazar yeriyle, sosyal yaşam merkeziyle stadımızın çevresini değişeceğiz. Biz Kartal’ın geleceği için ne talep ettilerse o talebi gideren tarafta olduk. Sorsanız engelliyorlar. Neyi engellediğimizi bize söyleseler anlayacağız ama maalesef söyleyebilecekleri hiçbir şey yok. Kartal’a dair bir hedefleri olmadığı gibi bir hayalleri de yok."

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...