Trabzonspor'dan suç duyurusu açıklaması! Fenerbahçe kongresi öncesi duyurdu

Düzenleyen:
- Güncelleme:
Trabzonspor'dan suç duyurusu açıklaması! Fenerbahçe kongresi öncesi duyurdu

Spor Haberleri

Trabzonspor, resmi platformlarından yaptığı açıklamada, Fenerbahçe maçındaki olaylar sonrası yorum yapan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamaya göre; olaylı Fenerbahçe derbisi sonrası yaşanan olaylarla ilgili sosyal medyadan yorum yapan 347 sosyal medya kullanıcı ve 5 spor yorumcusu hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kulübümüzün 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, yazılı ve görsel medya üzerinden kulübümüzü ve camiamızı hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlar tespit edilmiştir. 

Hukuk Kurulumuz tarafından; eleştiri sınırlarını aşan, haksız, mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksun paylaşımlarda bulunan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur.  

Kulübümüz aleyhine asılsız itham ve iddialarda bulunan kişiler hakkında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da adalet önünde hesap vermeleri için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. "

Trabzonspor'dan suç duyurusu açıklaması! Fenerbahçe kongresi öncesi duyurdu - 1. Resim

Düzenleyen:  - Spor
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...