BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Sadece özür dilemekle yetinmişler

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
Feridun Ağabey 05.09.2018 tarihinde köşenizde yer verdiğiniz Bilal’in ve ailesinin mağduriyeti devam etmektedir; Bilal, DMD hastalığından ötürü, sürekli fizik tedavi kontrolünde olması gereken bir hasta. Çünkü kaslar hızlı bir şekilde deforme olmakta. Ancak sıkı bir fizik tedavi ile deforme olma süresi uzatılabilmekte ve kaslar güçlenmektedir. Maalesef kolunda meydana gelen kırık neticesinde 2 ay boyunca bu fizik tedaviden mahrum kalacak ve kronik hastalığı ile mücadele edemeyecektir. 13.09.2018 tarihinde Ankara Onkoloji Hastanesine kontrol amaçlı gittiğinde, yapılan tetkiklerde 01.09.2018 tarihinde Esenboğa Havalimanında, THY’nin engelli yolcularla ilgilenen personelinin ihmali yüzünden kolunda meydana gelen kırık kaynamamış ve en az 45 gün daha bu sargının kalması gerektiği doktor tarafından üzerinde ihtimamla durulması konusunda aile uyarılmıştır. Dikkat edilmemesi hâlinde de ameliyat gerektiren bir vakaya dönüşeceği fakat Bilal’in kendi hastalığından dolayı da böyle bir ameliyatı kaldıramayacağı ifade edilmiştir.
31.08.2018 tarihli SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinden DMD hastalığı için Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne alınmış olan sevk raporu da Bilal’in kolundaki kırık nedeniyle kullanılamamaktadır. Çünkü kolundaki kırığın kaynaması için hareket etmemesi doktor tarafından özellikle belirtilmiştir. Yani Bilal’in ve ailesinin mağduriyeti devam etmektedir.
Bilal’in 01.09.2018 tarihinde yaşamış olduğu olaydan sonra, THY’nin tüm iletişim adreslerine gerek mail gerek şikâyet olarak bu konu yazılmasına rağmen, 05.09.2018 tarihinde THY tarafından telefonla dönüş sağlanmış (Bu dönüşün nedeni ise Türkiye gazetesinde yer alan “Anlat Derdini Feridun Ağabey'e” köşesinde yayınlanan “Engelli çocuğa havaalanında skandal muamele” konulu ve 05.09.2018 tarihli yazıdır. http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/604019.aspx ) ve sadece özür dilemek ile yetinilmiştir.
 
ÜSTELİK DÜNYA MARKASI BİR THY
 
Hâlbuki ortada bir yaralama söz konusu olmasına rağmen THY tarafından Bilal’in hastaneye götürülmesi, tedavi edilmesi teklif dahi edilmemiştir. Ayrıca 02.09.2018 tarihinde tüm ilgili birimlere bu şikâyet kaydı Bilal’in kırık raporu ile iletilmesine rağmen hâlen maillere dönüş sağlanmamıştır. Hâlbuki kendi mevzuatlarında maillere 7 gün içerisinde cevap yazıldığı ifade edilmesine rağmen bu geri dönüş gerçekleşmemiştir.
THY tarafından yaşatılan bu insanlık dramı daha ne kadar devam edecek, bu sorumsuzluk ve vurdumduymazlık daha ne kadar sürecek. Engelli hakları ne zamana kadar çiğnenecek! Buradan kamuoyuna ve ilgili bürokratlara sesleniyorum; 11 yaşındaki Bilal’e THY personelinin yaşattıkları reva mıdır? Hadi diyelim başlangıçta haberleri yoktu. Şimdiye kadar neden harekete geçmediler? Bir yardım eli uzatmadılar. Oysa bütün ilgili mercilerin haberi var. Engelli kardeşlerimiz ezilmeye devam mı edecek? Dünya markası THY, mağdur ettiği, üstelik engelli yolcusuna bu şekilde davranarak mı insanlığa hizmet ediyor? Umarım seslendiğimiz merciler sesimizi duyar bizler de bu ülkede adalet olduğu, insan haklarının savunulduğunu düşünürüz.
         Ahmet Arvas
 

 

Telefon hattı arızası iki aydır giderilmedi
 
Feridun Ağabey merhaba, 25 Temmuz 2018 günü arıza bildirimi yaptık. Yaklaşık iki ay oldu. Hâlen arıza giderilmedi. 0372 266 51 63 numaralı telefon hattımız çalışmıyor. Lütfen onarımı yaptırınız. İletişim adresimiz: Merkez Mah. Saray Sokak.  No: 50/B Kozlu/Zonguldak.
         Ali Özdemir-Kozlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü
 
 
Çocuklar, sevdiklerinin sözünü dinler
 
Feridun Ağabey, genç öğretmenlerimize yeni eğitim ve öğretim yılında minik bir çağrım olacak. Çocuğun sizden korkusunu kaldırın. Çocuklar sizden korkmasın. Hem size saygı duysun, hem size inansın, hem size güvensin. Yapabiliyorsanız çocuklara bu duygu ve güveni verin. Çocukları korkutarak disipline ettiğinizi sandığınızda yanılma da orada başlar. Ve siz o çocukları asla kontrol edemezsiniz. Sizin yanınızda disiplininize göre hareket eder gözükürken serbest kaldığında kendi duygularına göre hareket eder. O yaştaki çocukların kendi düşüncelerinin hemen tamamı duygu ağırlıklıdır ve doğru ile yanlışın hiç anlaşılamadığı bir dönemdir. Ama bir öğrenci öğretmen olarak anne olarak baba olarak sizi sever, size güven duyarsa her konuda size sorar veya sizin her söylediğiniz her söze olumlu bakar.
Eğitim öğretimde korkutan değil tatlı sert denilen sevilen ve sayılan eğitimciler başarıyı yakalar.
          Emekli bir öğretmen-Ankara
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
604203 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/604203.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT