BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

İETT’den talep edilen güzergâhla ilgili açıklama

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
Köşemizde 17 Mayıs 2019 Cuma günkü “İETT bu kötü planlamayı bitirecek mi?” başlığıyla derdini paylaşan Başakşehir’den Abdullah Demir isimli okuyucumuzun yazısıyla ilgili olarak İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü İETT’den açıklama geldi:
Talep: “Fenertepe Peron Alanı kalkışlı hatların güzergâhlarının 13. ve 14. Bölgelere uğrayacak şekilde değiştirilmesi talep edilmektedir.”
Açıklama:
• Fenertepe Peron alanı yapılmadan önce hatlar geçici olarak Başakşehir Stadyumu otoparkını kullanmaktaydı.
• Peron alanı yapımının tamamlanmasıyla birlikte Stadyum otoparkını kullanan hatlar Fenertepe Peronlar’a ötelenmiştir. Söz konusu hatlar sefer kaybı yaşanmayacak şekilde ve en kısa yoldan Başakşehir’e gidecek şekilde yeniden planlanmıştır. Ötelenen hatların bilgileri aşağıdaki resim ve tabloda verilmiştir.
 
 
 
 
Talep edilen güzergâhta bulunan 5 durağın günlük yolculuğu 2.381’dir ve bu yolcuların Fenertepe Peronlar’dan kalkan hatlara bindiği düşünüldüğünde Başakşehir bölgesine araçlar dolu gidecektir. Bu durum hatların mevcut kullanıcıları olan Başakşehir sakinlerinin haklı şikâyetine sebebiyet verecektir.
• Ayrıca talep edilen şekilde değişiklik yapılması durumunda Başakşehir Stadyumu, Bilal-i Habeşi Camii ve Gaziosmanpaşa Yolu Durakları terk edilecektir.
• Başakşehir 2. Etap, 4. Etap ve Metrokent Bölgesi’nde bulunan durakların günlük yolculuğu 19.188 olması nedeniyle mevcut durumda hatlar Başakşehir Bölgesi’nde daha ilk duraklarda dolmaktadır.
• Ayrıca mevcut durumda Fenertepe’ye 8 hat ile günde 44 araç 367 seferle hizmet verilmekte olup hatlara ait bilgiler aşağıda tabloda belirtilmiştir.”
 
 
Bu yeniliklere "hayır" diyenleri bir inceleyin!..
 
“Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ve ekibi dijital çağa uygun adımlar atmaktadır. 30 yıllık süreçte tanık olduğum en dolu entelektüeldir. Konuşmaları, kitapları boş değildir. Bu yeniliklere hayır diyenleri inceleyin... Karşınıza okumayan, yazmayan, düşünmeyen, üretmeyen asalak, zorba, çalışmadan maaş alan, öğrenemeyen, müflis bir blok çıkacaktır.
Eğitim konusunda 1 sayfa bile eseri olmayanlar fikir beyan edememeli...
30 yıllık öğretmen olarak arıcıların, terzilerin, diplomatların, ayakkabıcıların, kaportacıların, kartonpiyercilerin, kasapların mesleki konuları hakkında analiz yapmıyorum. Ömründe bir kitap bile okumamış insanların "Eğitim şöyle olmalıdır" eksenli beyanlarına “dur!” denilmeli artık. 15 sene okula gittim. Öğretilen bilgilerin yüzde 99'u hiçbir işime yaramadı. 1989 yılında üniversiteden diploma aldım. O belgenin altındaki dersler karın doyurmuyor artık.
Dünyanın nereye doğru gittiğini görmek isteyenler eğitim konusunda kafa yoran, dilimiz konusunda, ülkemizin dünü bugünü konusunda görüşleri fikirleri eserleri olan uzmanların ne dediğine bir baksınlar derim.”
            Ali Özdemir-Öğretmen/Okul Müdürü
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
608085 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/608085.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT