BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Arnavutköy-Berec arası istikamette cami isteği

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook
İstanbul'un en uzun caddesi olarak bilinen, yıllar önce Edirne-İstanbul Karayolu olarak söylenen Eski Edirne Asfaltı Arnavutköy-Berec (Gaziosmanpaşa) kesiminde ibadet edilecek cami yok!..
Yıllar önce, Edirnekapı'dan kalkan Edirne otobüslerinin güzergâhı olarak bilinen ve İstanbul'un en büyük caddesi olan Eski Edirne Asfaltı üzerinde yoldan geçenlerin ya da yerleşik sakinlerin rahatça ulaşıp ibadet edecekleri bir cami bulunmaması vatandaşların tarafından büyük eksiklik olarak görülmektedir.
Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa ilçeleri arasında yer alan Bereç'ten (Uluyol) Arnavutköy'e bağlı Çilingir köyüne kadar uzayan cadde üzerinde bulunan Eski Edirne Asfaltı birçok ilçeye hizmet vermektedir.
Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Sultangazi ve Arnavutköy ilçelerinin üzerinde taşıyan ve yeni havalimanı ile yoğunlaşan bir trafiğe sahip bulunan, Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde ilçelere önemli bağlantı yollarına giriş ve çıkış sağlayan önemli bir yol olan Eski Edirne Asfaltı, şehirler arası otobüslerin de yoğun olarak kullandığı bir yükü de yüklenmiş durumda.
İlçe sakinleri, Eski Edirne Asfaltı boyunca Edirnekapı yönünde giden şerit üzerinde bilhassa Sultangazi Ellinci Yıl Mahallesinde yaşayan ilçe halkı, bu caddede cami olmayışını önemli bir eksiklik göstererek mahallenin kuzey kısmında yer alan Baştabya olarak bilinen kısmında cami olmamasını büyük bir eksiklik olarak görmektedir.
Gelişigüzel ve plansız yerleşim sonucunda mahalle içinde yer alan camilerden, Eski Edirne Asfaltına en yakını 700 metre aşağıdadır. Diğer camilerin de 1 ve 1,5 km uzakta olduğu, bazı camilerin ise bina aralarında, sokak aralarına sıkışmış olması nedeniyle ulaşımın bu yolu kullananlar tarafından çok zor olmaktadır. Aynı zamanda mahallenin Orhangazi Caddesi üzerinde kuzey ve batı kısımlarında ikamet edenler için yakın bir cami olmadığına dikkat çekilerek cadde üzerinde bir cami yapılmasının uygun olacağı belirtilmektedir.
Konu hakkında düşüncelerini aldığımız ilçe sakinleri bugün 26. Mekanize Piyade Alayı'nın yer aldığı yerleşkede bulunan Baştabya Nizamiye girişinin hemen yanındaki alanın; bugün üst geçit ve Baştabya otobüs durağının hemen arkasındaki araziye yeni bir cami için yapılabileceğinin uygun olacağını belirtiyorlar. Saygılarımla.
        Erol Kara
 
 
Raftaki fiyat ile kasadaki fiyat aynı mı?
 
Feridun Ağabey, bir arkadaşın hatırlatması ile ben de duygularımı size iletiyorum...
Bazı süpermarketlerde son zamanlarda raflardaki fiyatlarla kasadaki fiyatlar arasında farklar çıktığını söylüyor. Sürekli fiyat güncellemesinden olsa gerek raftaki fiyat henüz değişmemiş iken kasadaki fiyat değişmiş oluyor. Daha önce benim bir iki defa başıma gelmişti. Kasiyer çalışanı fiyatların yeni güncellendiğini henüz raflardaki etiketlerin değişmemiş olabileceğini söyledi. Hemen düzelttiler. Şimdi bu tür fiyat farklarının sıklaştığı söyleniyor. Bu konuda müşterilerin kasada mağdur olmaması veya hangi ürünün reel fiyatının ne kadar olduğunu bilmesi açısından alışverişlerinde aldıkları ürünün fiyatı ile kasada istenen fiyatı kontrol etsinler. Saygılarımla.
        Bir vatandaş
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
618810 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/618810.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT