BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Kademeli enerji ve su kalabalık aileler için adil mi?

Anlat Derdini Feridun Ağabeye
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Facebook

İstanbul’dan Erol Kara isimli okuyucumuz uzunca yazısında özetle elektrik piyasasında gerçekleştirilen yeni uygulamanın bir benzerinin de doğalgaz uygulaması için de düşünüldüğünü belirterek benzer bir uygulamanın daha önce de İSKİ’de uygulandığını benzer uygulamanın çevre ve temizlik vergisinde de söz konusu olduğuna işaret ederek özetle diyor ki:

“Bu uygulamaların tamamında az nüfusu sahip bir vatandaş, -örneğin bir karı kocadan oluşan ailenin- harcadığı su-elektrik-doğalgaz vb. ile birkaç çocuğu olan ailenin kullanacağı miktar aynı olamaz. O zaman kalabalık ailenin kullanacağı elektrik su ve doğalgaz gibi bedellerin yüksek miktardan fatura edilmesi aslında kalabalık aileye nüfus farkından dolayı kesilen bir ceza niteliğindedir. Suda başlamış olan elektrikte başlayan ve doğalgazda başlaması henüz yasalaşmasa da söz konusu olan uygulama kalabalık aileler için yeniden gözden geçirilmelidir.

Aydınlatma, ısıtma, ısınma giderlerinden fazla tüketim yapmak hâlihazırda çekirdek aile düzeninin pek geçerli olmadığı ülkemizde kademeli tarife uygulamasının konutta yaşayan birey sayısına göre düzenlenmesi çok önemlidir. Elektrik ve doğalgaz bunun yanı sıra su gibi insani ihtiyaçların vazgeçilmesi olan bu uygulamanın çok iyi düşünülerek yeniden değerlendirilmelidir. Saygılarımla...”

          Erol Kara-İstanbul

 

 

Aras Kargo Dağyaka Şubesi

 

Feridun Ağabey, Aras Kargo firmasının Ankara ilindeki Dağyaka Şubesi paketlerimi adrese teslim etmedi. Adrese gelmedikleri hâlde "Paketi teslim almayı reddettiniz. Şubeye gelip teslim alınız" diye SMS yolladılar. Bu tarz bir mesaj ile ikinci kez karşılaştığım için buradan Kurumsal olarak ülkenin saygın kargo firmalarımızdan olan Aras Kargo AŞ firma yetkililerine sizin aracılığınızla haber vermek istedim.

          Ali Özdemir-Etimesgut-Ankara

 

 

Bir mahkûm daha kıyafet yardımı bekliyor

 

“Feridun Ağabey Allah senden razı olsun. Ben beş yıldan beri cezaevindeyim. Daha da geriye on yılım var. Bu sürede babam vefat etmiştir. Feridun Ağabey, sana zahmet bazı ihtiyaçlarım var. Bunları bana gönderirsen şimdiden çok teşekkür ederim. Tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Sizlerin sayesinde burada darda kalan bizlere yardımcı oluyorlar... 42 numara spor ayakkabı, L beden eşofman takımı, ceket, mont, kazak, hırka, tişört, pantolon, gömlek, çorap.”

         Arif Meşe/E-Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu-Kırklareli

 

 

En iyi navigasyon anne

 

Feridun Ağabey herkes biliyor ki gerçekten “annelik” dünyanın en kutsal mesleğidir… Esasında devlet “sadece annelik” yapan kadına yani anneye ciddi ciddi “maaş” vermelidir… Annenin büyüttüğü çocuklar çok farklı olur… Anne şefkatiyle büyüyen çocuk huzurlu mutlu olur… Büyüdüklerinde polisiye tedbir onlar için gerekmez… Zira hiçbir kötü alışkanlığa anneler baştan izin vermez… Bir radar gibi onu gözetip kollayacaktır… En iyi ve doğru yerlere anne yollayacaktır… Derler ya “hiçbir navigasyon anne kadar iyi yol gösteremez.” Hiçbir koruma, çocuğu annesi kadar gözetleyemez… Anne terbiyesiyle büyüyen çocuk saygılı, edepli olur… Anne terbiyesiyle büyüyen çocuk vefalı olur… Böyle büyüyen çocukların bulunduğu ailede huzur ve mutluluk olur… Ailede huzur varsa toplum da huzur bulur… Bu konu çok derin… Çok uzun mevzular var… Elbette herkesin şartlarına imkânına saygı göstererek özetleyeceklerim diyeceklerim bu kadar…

          Uz. Psikolog Erdinç Üstündağ

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
622247 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/anlat-derdini-feridun-agabey-e/622247.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT